To będzie po prostu drugi burmistrz (FOTO)

Wydarzenia

To będzie po prostu drugi burmistrz (FOTO)

22.05.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Na pewnym etapie, kiedy dojrzewał w nas koncept, że to pani Alicja będzie zastępcą burmistrza, wiedziałem, że to nie będzie żaden wiceburmistrz, tylko to będzie po prostu, można powiedzieć, drugi burmistrz. Znając wszystkie cechy, o których wspomniałem, stwierdziłem, że jesteśmy się w stanie doskonale dopełnić - powiedział burmistrz Piotr Płochocki podczas uroczystości, na której przedstawił swoją zastępczynię Alicję Staszkiewicz. Dotąd chyba żaden zastępca burmistrza, urzędnik nie był powoływany w tak uroczysty sposób.
 
Na uroczystość, która miała miejsce 22 maja w Bibliotece Miejskiej, przybyli urzędnicy magistratu (w tym czasie w poszczególnych wydziałach pracownicy zostali „na dyżurach”), kierownicy gminnych jednostek, członkowie i sympatycy komitetu WIS Masz Wybór.
- Obrzęd czy sposób powołania wiceburmistrza nie jest oficjalnie skodyfikowany czy opisany. To nasz wspólny koncept. Chcieliśmy dać nam wszystkim jasny, wyraźny znak, że na jednej sali - jest tu pewnie ok. 100 osób - mogą spotkać się urzędnicy, uczestnicy wyborów, ludzie z różnych stronnictw polityczno-społecznych, o różnych zapatrywaniach, bliscy Alicji. Teraz my wszyscy, pod wspólnym sztandarem będziemy walczyć, pracować na co dzień we wspólnej sprawie - podkreślił burmistrz Piotr Płochocki. - Chciałbym, żebyśmy poczuli tę jedność. Siłą rzeczy pod moim przewodnictwem, ale od dzisiaj także pod przewodnictwem Alicji, będziemy mieli zaszczyt i okazję wszyscy razem współpracować. Formalnie, ale i nieformalnie. Zarządzanie miastem, wyznaczanie kierunków rozwoju, realizacja wszystkich trudnych zadań to nie są tylko decyzje urzędnicze. To często godziny narad mniej lub bardziej formalnych, w urzędzie i poza urzędem. Czasami najlepsze pomysły przychodzą zupełnie spontanicznie.
Burmistrz nie szczędził pochwał swojej zastępczyni: - Większość z nas dobrze wie, że pani Alicja była menadżerem wysokiego szczebla w korporacji. Dla nas, dla wyszkowian, dla tego miasta postanowiła zmienić swoją drogę życiową. Pani Alicja jest przede wszystkim bardzo prawym, pracowitym, a przede wszystkim bardzo empatycznym człowiekiem. Jednocześnie posiada młodzieńczą mentalną witalność, która ma zdolność do samoodradzania się. Na pewnym etapie określania naszej współpracy pomyślałem - bo ja akurat też mam trochę chłopięcą mentalność - że może wspólnie, wspierając się w tych cechach, oprzemy się erozji zawodowej, zgnuśnieniu zawodowemu. Mam szczerą nadzieję, że tak będzie.
- Na pewnym etapie, kiedy dojrzewał w nas koncept, że to pani Alicja będzie zastępcą burmistrza, wiedziałem, że to nie będzie żaden wiceburmistrz, tylko to będzie po prostu, można powiedzieć, drugi burmistrz - kontynuował Piotr Płochocki. - Znając wszystkie cechy, o których wspomniałem, stwierdziłem, że jesteśmy się w stanie doskonale dopełnić. W kampanii wyborczej spróbowaliśmy współpracy. Byliśmy sami zaskoczeni, bo na pewnych etapach zaczęła wychodzić naprawdę bardzo dobrze. Stwierdziliśmy, że ryzykujemy i spróbujemy dla naszego wspólnego dobra zjednoczyć się, uzupełnić i powalczyć dalej.
Piotr Płochocki przypomniał, że kampanię wyborczą WIS Masz Wybór rozpoczął jasną deklaracją, że to on jest kandydatem na Burmistrza Wyszkowa, ale też że jego zastępcą ma być właśnie Alicja Staszkiewicz, a przewodniczącym rady miejskiej Adam Szczerba (został wybrany na tę funkcję na pierwszej sesji rady - red.). - Bardzo się cieszę, że dziś, w ten symboliczny sposób dokonuje się ostatni akt uzupełnienia tego konceptu - dodał Piotr Płochocki.
Sam akt powołania miał podniosły charakter. Zanim podpisane zostały dokumenty, Piotr Płochocki zapytał: - Uroczyście powołuję na stanowisko zastępcy burmistrza Wyszkowa Alicję Staszkiewicz i w obecności wszystkich zgromadzonych, pytam, czy funkcję tę przyjmuje?
- Funkcje tę przyjmuję i uroczyście deklaruję, iż powierzone mi stanowisko będę pełnić z pełnym zaangażowaniem, dla dobra wszystkich mieszkańców Gminy Wyszków - zapewniła Alicja Staszkiewicz.
- Bardzo dziękuję za tak liczną obecność - zwróciła się do zgromadzonych. - Jest mi bardzo przyjemnie, że widzę twarze urzędników, dyrektorów jednostek gminnych, że jest was tutaj tak wiele. Widzę też znajome twarze moich szanownych kolegów, przyjaciół z WIS Masz Wybór; widzę delegację z Quada; widzę moich przyjaciół. Oczywiście, jest ze mną moja niezawodna rodzina. Bardzo wszystkim dziękuję za to, że zechcieliście poświęcić czas i być tutaj ze mną w tak ważnej dla mnie chwili. Szczególne podziękowania kieruję do pana burmistrza za to, że obdarzył mnie tak wielkim zaufaniem i powierzył mi tę zaszczytną funkcję. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, wielki honor. Dołożę wszelkich starań, żeby pan burmistrz był zadowolony ze współpracy, żeby go wspierać w pełnionym urzędzie. Jednocześnie bardzo się cieszę na współpracę z państwem. Jestem pewna, że wspólnie jesteśmy w stanie dokonać wielkich, dobrych zmian, a także realizować plany, które sprawią, iż nasze miasto będzie piękniejszym, jeszcze lepszym miejscem do życia, a nasza gmina będzie się rozwijać w sposób zrównoważony. I tego właśnie w pierwszym dniu swojego urzędowania życzę sobie, państwu i wszystkim mieszkańcom gminy.
Dobrej współpracy z całą administracją samorządową życzyła sekretarz Anna Gołębiewska; w imieniu sfery oświatowej - dyrektor SP w Lucynowie Urszula Gałecka, społecznej - dyrektor OPS Agnieszka Mróz.
W imieniu WiS Masz Wybór Alicji Staszkiewicz pogratulowała Monika Ciskowska.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość