Tłumy na jubileuszowym Balu Bezalkoholowym (FOTO)

Wydarzenia

Tłumy na jubileuszowym Balu Bezalkoholowym (FOTO)

08.02.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Prawie 400 osób bawiło się na jubileuszowym, 25. Balu Bezalkoholowym, na który zaprosili Wspólnota Domowego Kościoła i Burmistrz Wyszkowa. Dla wielu uczestników był to czas wspomnień, innych – poznania tego szczególnego balu karnawałowego, dla wszystkich - wspaniałej zabawy.
 
Tegoroczny bal odbył się w Domu Weselnym Arkadia w Somiance. Gości powitali Elżbieta i Grzegorz Wyszyńscy, którzy w organizacji balu uczestniczą od początku jego historii. - 25-lecie to piękny jubileusz naszej cyklicznej karnawałowej zabawy. Dla nas, dla starszego pokolenia organizatorów, to okazja do wielu wspomnień - zauważył Grzegorz Wyszyński, przypominając, że pomysłodawcą przedsięwzięcia był Krzysztof Suzdorf z małżonką Renatą.
Twórcom historii wyszkowskich balów bezalkoholowych podziękowała para rejonowa Domowego Kościoła Katarzyna i Daniel Wiśniewscy. - To ogromna radość widzieć to miejsce tak licznie wypełnione. To jest siła i chyba najlepsza motywacja dla organizatorów - zauważyła pani Katarzyna. - Jubileusz to przede wszystkim państwo, bo to dzięki wam ten bal żyje, ma się dobrze, cieszy się ogromną popularnością. Są to też ludzie, którzy z wielka pasją, miłością, zaangażowaniem, pewnie i z niepokojem 25 lat temu zaczęli ten bal tworzyć, zaczęli propagować kulturę trzeźwej zabawy.
Szczególne podziękowania należą się: Renacie i Krzysztofowi Suzdorfom, Elżbiecie i Grzegorzowi Wyszyńskim, Małgorzacie i Krzysztofowi Gałązkom oraz Teresie i Sławomirowi Rutkowskim. Obecnym na balu małżeństwom wręczono pamiątkowe statuetki.
Wspaniałej zabawy uczestnikom balu życzyli przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych biskup Tadeusz Bronakowski oraz burmistrz Grzegorz Nowosielski.
- Ostatnie badania wskazują, że niestety przez te 25 lat ciągle wzrasta spożycie alkoholu w Polsce. Ta alkoholowa mentalność w sercach i umysłach Polaków jest bardzo groźna, dlatego taki bal jest wyzwaniem, przykładem tego, że jako populacja jesteśmy w stanie wspaniale bawić się bez alkoholu - zauważył biskup. - Za trzeźwość narodu odpowiedzialne są rodzina, kościół, samorząd i państwo. Rodzina chroni miłością, kościół prowadzeniem ludzi do Pana Boga, a rząd i samorząd stanowieniem dobrego prawa i skutecznym jego egzekwowaniem. Upominamy się o likwidację reklamy alkoholu, o właściwą cenę alkoholu i właściwą liczbę punktów sprzedaży alkoholu.
- Jako samorząd jesteśmy dumni z zaproszenia do współorganizacji tej zacnej inicjatywy. Ten bal przez 25 lat stał się marką samą w sobie. Sama liczba uczestników, limitowana wielkością sali, świadczy o tym, jak bardzo jest popularny - mówił z kolei burmistrz. - Jako gmina Wyszków mamy ścieżkę edukacyjną i profilaktyczną, od przedszkola, szkoły podstawowej, średniej. Uczymy i wychowujemy dzieci, aby żyły z dala od używek wszelkiego rodzaju. Uczestniczymy w wielu inicjatywach sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych. Ale czy wygrywamy walkę z używkami? W skali kraju, na świecie, również w gminie i powiecie pewnie przegrywamy tę ciężką wojnę. Czy zatem powinniśmy się zniechęcić? Nie. Powinniśmy dalej działać atrakcyjnie, intensywnie, przez wszystkie pokolenia. Kardynał Stefan Wyszyński powiedział, że chrześcijańskiemu narodowi potrzebna jest trzeźwość umysłu i ciała. Myślę, że to wspaniałe motto nie tylko na dzisiejszy bal, ale na cały 2023 rok.
Zabawę na tegorocznym balu poprowadził wodzirej Piotr Wyszyński. Zaczęła się, zgodnie z tradycją balu, dostojnym polonezem.
Wybory 2024 - Iwona Wyszyńska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość