Te prace ozdobią świąteczne kartki Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

Wydarzenia

Te prace ozdobią świąteczne kartki Powiatu Wyszkowskiego (FOTO)

01.12.2022
autor: Starostwo Powiatowe, opr. SB
Ponad 300 prac wpłynęło na konkurs na oficjalną kartkę bożonarodzeniową Powiatu Wyszkowskiego. Jury zdecydowało, że świąteczne kartki ozdobią prace Gabrieli Wawrzyniak z SP w Lucynowie i Chrystiana Jabłońskiego.
 
Uczestnicy konkursu swoje prace wykonali różnymi technikami, m.in. akwarele, pastele, kredki i wycinanki. Wyraźnie upodobali sobie kościoły, elementy małej architektury i śnieżne krajobrazy.
 
Laureaci konkursu:
Kategoria A (przedszkola, oddziały zerowe):
I – Mikołaj Grzywacz (Przedszkole nr 9 w Wyszkowie), fot. nr 1 galerii
II – Weronika Sarnacka (Przedszkole w Leszczydole Starym)
III – Amelia Jabłońska (Przedszkole w Leszczydole Starym)
Wyróżnienia: Zuzanna Brejnak (Przedszkole w Długosiodle), Zofia Chaberek (Przedszkole w Somiance), Liliana Reising (Przedszkole w Długosiodle), Maria Popławska (Przedszkole w Długosiodle), Kacper Szczerba (Przedszkole w Kręgach), Helena Sasin (Przedszkole nr 9).
Kategoria B (uczniowie klas I-III szkół podstawowych):
I – Jan Chaberek (ZS-P w Somiance), fot. nr 2 galerii
II – Joanna Rosińska (ZS-P w Długosiodle)
III – Nela Świderska (SP nr 5 w Wyszkowie)
Wyróżnienia: Nela Rosińska (SP w Komorowie), Zofia Kukawska (SP nr 5), Lena Wasik (ZS-P w Somiance), Julia Kędzior (I Językowa Szkoła Podstawowa „Language”), Maria Wójcik (SP w Kręgach), Olaf Tyczyński (SP nr 3 w Wyszkowie), Emilia Arbaszewska (WOK „Hutnik”), Izabela Jeziorska (SP nr 1 w Wyszkowie), Natalia Rurka (WOK „Hutnik”), Nikola Menkała (WOK „Hutnik”)
Kategoria C (uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych):
I – Lena Sieńkowska (SP w Bielinie), fot. nr 3 galerii
II – Gabriela Wawrzyniak (SP w Lucynowie)
III – Szymon Stasiak (GOK w Zabrodziu)
Wyróżnienia: Michał Kulesza (OSW Wyszków), Amelia Księżak (WOK „Hutnik”), Józef Tchórzewski (WOK „Hutnik”), Wiktor Załęski (SP w Lucynowie), Maja Sieńkowska (SP w Bielinie), Gabriela Gołębiewska (SP nr 2 w Wyszkowie), Blanka Kurzątek (ZS-P w Adelinie), Marika Gospoś (WOK „Hutnik), Maksymilian Kapsa (GOK Zabrodzie), Lena Grabowska (SP nr 5), Maja Ślesicka (WOK „Hutnik”), Aleksandra Bil (WOK „Hutnik”), Lena Genov (WOK „Hutnik”), Sebastian Maczewski (SP nr 3), Antonina Świeżak (WOK „Hutnik”), Olivia Wachowiak (WOK „Hutnik”), Patryk Szumacher (SP w Porządziu)
Kategoria D (młodzież szkół średnich, dorośli):
I – Chrystian Jabłoński, fot. nr 4 galerii
II – Maria Deczewska 
III – Izabela Dzięgielewska
Wyróżnienia: Dorota Pałubińska, Marta Strzałkowska, Adrian Krystian Dębski, Dariusz Sasin, Janina Urbanowska.
 
Oficjalne kartki Powiatu Wyszkowskiego ozdobią prace wykonane przez Gabrielę Wawrzyniak (fot. nr 5 galerii) i Chrystiana Jabłońskiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział, a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość