Tak w Wyszkowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (PROGRAM WYDARZEŃ)

Wydarzenia

Tak w Wyszkowie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (PROGRAM WYDARZEŃ)

20.01.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Znamy szczegółowy program wyszkowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już można się zapisywać na kilka turniejów sportowych. W niedzielę na scenie WOK „Hutnik” będą królowali tancerze. Do Wyszkowa ponownie przyjedzie Adam Bodnar, a w spotkaniu weźmie udział również siatkarz Marcin Prus. W niedzielę sztab zaprasza na tradycyjną licytację (aukcja na Allegro już ruszyła) i wieczorne światełko do nieba.

Warsztaty już w środę
Rękodzielnia w Bibliotece Miejskiej: witrażowe serca (wiek 7+), makramowe serca (wiek 9+). Zapisy w dziale dla dzieci lub pod numerem tel.: 29-642-92-56. Wstęp - 5zł. Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat.
 
Rockowy piątek
Wyszkowska WOŚP wraca do swojej tradycji i finał rozpocznie w piątek (27 stycznia) od koncertu rockowego. Odbędzie się w nowej siedzibie Free Horses MC Poland (ul. Świętojańska 54B, dawny Stary Browar), początek o godz. 19. Zagrają: wyszkowski zespół Dazed oraz Criminal Tango (punk rock). Cena biletu - 20 zł.
 
Sportowa sobota
W sobotę 28 stycznia odbędzie się aż pięć turniejów (a to jeszcze nie koniec, bo sportowcy będą grali także w niedzielę).

Orkiestrowy Turniej Koszykówki: Zespół Szkół nr 1, godz. 9. Wpisowe - min. 100 zł. Zgłoszenia do 27 stycznia: telefoniczne 603-626-827 i mejlowe cezary.maciorowski@gmail.com. Regulamin na www.zs1wyszkow.edu.pl.

Piłka nożna halowa: I Liceum Ogólnokształcące, godz. 9. Wpisowe - min. 75 zł dla drużyny uczniowskiej i min. 150 zł dla dorosłych. Zgłoszenia do 26 stycznia: michaelcz2009@wp.pl (nazwa drużyny, kapitan, skład drużyny, kwota wpisowego). Więcej informacji w regulaminie oraz na stronie www.1lowyszkow.pl.

Turniej Tenisa Stołowego: Szkoła Podstawowa nr 3, godz. 10. Turniej dobędzie się w dwóch kategoriach: dzieci/szkoły oraz open. Wpisowe min. 10, 30 zł. Szczegóły, regulamin i zapisy: robertm64@interia.pl, tel. 600-389-977.

Orkiestrowy Amatorski Turniej Bilarda: Szkoła Podstawowa nr 3, godz. 10. Szczegóły, regulamin i zapisy: paweldeluga@o2.pl, tel. 509-078-113

Turniej szachowy: Szkoła Podstawowa nr 1, godz. 10. Kat V-IV i 4 rundy kat. III-II (ciąg dalszy w niedzielę). Zaprasza Akademia Umiejętności Pan Hilary.

Warsztaty z plecenia makramy: godz. 12-14 – plecenie kwietnika na kiju, godz. 14.30-16.30 – prosta makrama. Zgłoszenia mejlowe do 26 stycznia: dabrowska.joanna@zhp.net.pl (imiona i nazwiska, numer telefonu i adres mejlowy). Wpisowe: 30 zł od osoby. Organizatorzy (wyszkowski hufiec ZHP) zapewniają wszystkie materiały niezbędne do wyplecenia makram.
 
Niedzielny wielki finał
Bieg „Policz się z cukrzycą”: park miejski, start: godz. 11 (wspólna rozgrzewka o godz. 10.45). Zapisy w biurze zawodów w godz. 10-10.45. Trasa: ok. 3 km (pętla 3 x 1 km). Limit: 100 zawodników. Opłata startowa: min. 30 zł. Regulamin na www.wyszkow.pl i www.wosir.pl.

Orkiestrowy Turniej Siatkówki: I Liceum Ogólnokształcące, godz. 9. Wpisowe min. 150 zł. Zgłoszenia do 25 stycznia: kontakt@volleywyszkow.pl. Regulamin na www.1lowyszkow.pl.

Turniej szachowy, ciąg dalszy: Szkoła Podstawowa nr 1, godz. 10. 3 rundy kat. III-II

Harcerska gra miejska „W to mi graj”. Zgłoszenia do 26 stycznia, wpisowe 30 zł. Kontakt: dabrowska.joanna@zhp.net.pl, 798-615-152.

„Kopernik” z najmłodszymi gra dla WOŚP: godz. 12-15.30. CEZiU „Kopernik” zaprasza najmłodszych z opiekunami do kreatywnego spędzenia czasu. W ramach wejściówki (min. 5 zł): dyskoteka, warsztaty mydlarskie, tworzenie łapaczy snów, dekorowanie serduszek z masy solnej. Dla opiekunów: kawiarenka z domowym ciastem.

WOŚPOWANIE: łęgi nad Bugiem (tzw. długie doły), godz. 12. Organizatorzy zapraszają nie tylko do wspólnego morsowania, ale też mobilnej sauny. Opłata dowolna.

Program wydarzeń w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”
godz. 11: oficjalne powitanie
godz. 11.15: występy taneczne
godz. 16: spotkanie z Adamem Bodnarem i Marcinem Prusem
Adam Bodnar: w latach 2010-2015 wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, w latach 2015–2021 rzecznik praw obywatelskich, profesor uczelni na Uniwersytecie SWPS i od 2021 dziekan Wydziału Prawa tego uniwersytetu.
Marcin Prus: siatkarz, w reprezentacji Polski w latach 1997–2001 rozegrał 97 spotkań.
godz. 17.30: wręczenie pucharów zwycięzcom turniejów
godz. 18: licytacja
godz. 20: światełko do nieba

W międzyczasie
godz. 11-17: gry planszowe dla małych i dużych. Przyjdź sam lub z rodziną, przyjaciółmi, sąsiadami; zabierz dziadków, a może wnuki. Wyszkowscy harcerze oraz Biblioteka Miejska zapewniają gry, wyjaśnienie zasad i niepowtarzalną atmosferę.
godz. 14: turniej gier w „Splendor” i „Dobble”, wpisowe 20 zł
 
Ruszyła aukcja na Allegro
Na Allegro można już licytować pierwsze przedmioty wystawione na wyszkowskiej aukcji (allegro.pl/uzytkownik/Wyszkow4312). Do kupienia są m.in. używany aparat fotograficzny Zenit, obrazy, koszulka meczowa UKS Loczki, skarpetki i czapeczka UKS Volley Wyszków, przetwory domowe i komplet serwetek od zastępczyni burmistrza Anety Kowalewskiej, voucher na masaż u Marka Stokarskiego, domek z tarasem dla psa lub kota od De Madera Olga Napłoszek, karty startowe na zawody strzeleckie w Troszynie, karykatura Jurka Owsiaka od Adama J. Karpińskiego, voucher do sklepu zoologicznego „Saba”, czapki zimowe z ubiegłorocznego Rajdu Barbórka, Motoorkiestry i finału WOŚP, płyta zespołu KAMP z autografami, unikatowy kalendarz z pięknymi zdjęciami, karta pocztowa tratwy „Pielgrzym”.
 
Na co zbieramy?
Przypominamy, że 31. finał WOŚP jest poświęcony walce z sepsą. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą wywołać zakażenie. Urządzenia posłużą wszystkim, bez względu na wiek.

 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość