TAK czy NIE dotacji dla parafii?

Wydarzenia

TAK czy NIE dotacji dla parafii?

20.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Maciej Kowalski
Radni miejscy nie są jednogłośni w kwestii udzielenia dotacji parafii św. Idziego. Parafia zwróciła się o dofinansowanie odnowienia tynków i okładzin architektonicznych kościoła, który wpisany jest do rejestru zabytków.
 
Parafia przymierza się do wymiany instalacji elektrycznej, na czym ucierpią tynki. Łączny koszt odnowienia i uzupełnienia tynków i okładzin architektonicznych szacowany jest na 120 tys. zł. W lipcu parafia wystąpiła o dotację w wysokości 60 tys. zł.
Jan Abramczyk zwrócił się do skarbnika o zsumowanie kwot, które w poprzedniej i tej kadencji zostały przekazane parafiom. Chodzi nie tylko o dotacje do zabytków. - Tu ziemię daliśmy, tam do czegoś dołożyliśmy - argumentował. Nie krył, że sceptycznie podchodzi do wniosku: - Jestem za tym, żeby ksiądz zrobił elektrykę. Ale jeśli księża mają zamiar zwracać się do nas, to niech to robią na koniec roku, jak ustalamy budżet.
Negatywnego nastawienia nie krył również Dariusz Glinka: - Sytuacja budżetowa jest w tej chwili taka, że będą podwyżki dla nauczycieli. Byłbym bardzo ostrożny w kwestii finansowania takich celów. Obawiam się o ten rok, bo roszczenia finansowe w edukacji są bardzo duże. Od tynków kościół się nie zawali.
- Ale żeby zrobić elektrykę, trzeba rozkuć tynki. Całość inwestycji ma kosztować 250 tys. zł - przekonywała Danuta Kukwa. Ostatecznie decyzję radni podejmą na najbliższej sesji, 25 lipca.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość