Taco Hemingway - kim jest?

Wydarzenia

Taco Hemingway - kim jest?

11.03.2020
autor: materiał zewnętrzny
Taco Hemingway jest jednym z najpopularniejszych polskich raperów, którzy aktywnie działają na polskiej scenie. W zasadzie szturmem udało mu się tę scenę podbić. Ma całe rzesze prawdziwych i oddanych fanów, którzy zawsze z niecierpliwością czekają na jego nowe projekty, a także koncerty. Kiedy tylko Hemingway ogłasza swój koncert – bilety znikają jak szalone. Udało mu się również, wraz z Dawidem Podsiadło, pobić rekord i zapełnić cały Stadion Narodowy podczas swojego koncertu. Poznajmy lepiej Taco Hemingwaya, o którym jeszcze będzie głośno. A przynajmniej głośniej niż dzisiaj.

Młodość Taco

Urodził się w Kairze, w 1990 roku. Kiedy miał 2 lata przeniósł się z rodzicami do Chin i tam zaczął uczęszczać do przedszkola. Ze względu na różnice kulturowe, a także barierę językową, jego rodzice zdecydowali się zabrać dzieciaki i wrócić do Polski. Wychowywał się więc w Warszawie, ze swoją o pięć lat starszą siostrą. Umie mówić biegle zarówno po angielsku, jak i po polsku. Od swojego ojca zaraził się pasją do rapu, a od mamy chłonął chęć pisania tekstów.
Uczęszczał do Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Warszawie i XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Wtedy też poznał „Rumaka” - swojego producenta – a także projektanta graficznego Łukasza Partykę.
Kiedy miał 14 lat jego rodzice rozwiedli się, a matka zamieszkała w Brukseli. Tam pracowała jako specjalistka od HR. Jego ojciec z kolei z nową rodziną wyprowadził się do Hiszpanii, gdzie jest kuratorem sądowym.
Studiował na Uniwersytecie Warszawskim kulturoznawstwo, którego ostatecznie został absolwentem.
 

Kariera

Najpierw wydał swoją pierwszą płytę w języku angielskim, ale zupełnie się nie przyjęła. Doradzono mu więc, o czym Hemingway sam rapował, żeby nagrywał swoje piosenki po polsku. Tak też powstał minialbum „Trójkąt warszawski”, który rozpoczął jego karierę. Kiedy ludzie usłyszeli „Sześć zer” to oszaleli na punkcie Taco Hemingwaya. Później wszystko co wydawał spotykało się z wielkim uznaniem ze strony jego fanów. Wylansował takie przeboje jak „Deszcz na betonie”, „Fiji”, „Następna stacja” czy „Cafe Belga”. Artysta znany jest z tego, że raczej stroni od mediów i rzadko pojawia się w kolorowej prasie. Niechętnie również udziela wywiadów, a ani jednej swojej nagrody nie odebrał osobiście. Więcej informacji na temat Hemingwaya możecie jednak poszukać na stronie Pinkwall.pl.
 

Życie prywatne

Wiele lat związany był z Katarzyną Kundą, z którą nawet był zaręczony. Rozstali się jednak kiedy Taco Hemingway poznał Igę Lis – córkę Tomasza Lisa i Kingi Rusin. W związku pozostają po dziś dzień.


ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość