Sztuka makijażu

Wydarzenia

Sztuka makijażu

17.09.2021
autor: Materiał zewnętrzny
Czy istnieje sposób, aby na co dzień, bez długotrwałych zabiegów i używania wielu kosmetyków wyglądać ładnie i zadbanie? Nawet – tuż po wyjściu z basenu czy siłowni? Rozwiązaniem może być makijaż permanentny!
 
Jeśli kobieta chce spektakularnie poprawić swoją urodę, a efekt ma być widoczny prawie natychmiast – to warto sięgnąć po makijaż permanentny oczu, brwi lub ust. 
   
Na czym polega taki zabieg? To wprowadzanie barwnika pod skórę, mikro pigmentacja skóry. Barwnik jest wprowadzany płycej do naskórka niż w przypadku tatuażu.  Efekt makijażu może utrzymać się od dwóch do pięciu lat.
Klientki martwią się czasem, że taki makijaż może wyjść „przerysowany.  Takie ryzyko istniało, kiedy makijaż permanentny wchodził na rynek. Dzisiaj to wygląda zupełnie inaczej. Makijaż wykonuje sie delikatniej, róznymi technikami, aby wyglądał bardzo naturalnie.

W przypadku kresek oczu nie musimy poprawiać makijażu, nie grozi nam rozmazanie. Kreska może być niemalże niewidoczna, a jej zadaniem jest jedynie podkreślenie oczu.Niektóre panie decydują się na kreski w różnych kolorach i o różnej grubości. Czasem klientki robią sobie klasyczny liner, bądż kreski cieniowane.
 
Makijaż permanentny może pomóc też osobom, które mają problem np. z nierosnącymi brwiami, niesymetrycznymi ustami, czy brakiem pigmentu. Decyzję o makijażu permanentnym warto dobrze przemyśleć i przedyskutować z osobą, która go będzie wykonywać. Dobra i doświadczona linergistka pomoże w wyborze makijażu,dobierze technikę, dobierze kolory, kształty.
 
Zabieg nie jest inwazyjny. Obecnie stosowane są różne znieczulenia, które powodują, że sam zabieg nie musi być bolesny. Przez kilka dni może później utrzymywać się zaczerwienienie lub lekka opuchlizna ,ale stosując się do rad linergistki ten pierwszy, niezbyt przyjemny okres klientki mogą przejść bez problemu. Potem pozostaje już tylko cieszyć się pięknym makijażem na co dzień, bez straty czasu i kupowania kolejnych kosmetyków. 
Serdecznie zapraszam na zabieg!
Sylwia Ziomek
linergista, trenerPMU

Z tym artykułem czeka na Panie 10 proc. RABATU i bezpłatne konsultacje w Salonie  „BeBeauty”  Sylwia Ziomek ul. Dworcowa 5a, Wyszków Tel. + 48 790 220 792

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość