Szlafroki męskie: Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć!

Wydarzenia

Szlafroki męskie: Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć!

08.11.2023
autor: artykuł sponsorowany
Zanim zaczniemy mówić o nowoczesnych szlafrokach męskich, warto wrócić w czasie i spojrzeć, skąd w ogóle się wzięły. Czy wiedziałeś, że pierwotnie szlafrok miał swoje korzenie w Japonii i bywał nazywany kimono? Tak, dobrze słyszysz! Później, na przełomie wieków, kiedy szlafrok zawitał do Europy, stał się czymś w rodzaju smokingu do noszenia w domu.

Jak wybrać idealny szlafrok męski?

Zanim wskoczysz w pierwszy lepszy szlafrok, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami:

1. Materiał: Bawełna, satyna, czy może jedwab? Wybór materiału zależy od Twojego budżetu oraz tego, w jakim celu będziesz nosił szlafrok. Bawełna jest idealna po kąpieli, jedwab doda klasy Twoim wieczorom, a satyna... cóż, to już kwestia gustu!

2. Wzór: Klasyczne paski? Może coś bardziej ekstrawaganckiego? Wybór należy do Ciebie, ale pamiętaj, że nie musisz ograniczać się do jednego wzoru. Szlafrok to przecież wyraz Twojej osobowości!

3. Długość: Krótki, średni, czy długi? Każda długość ma swoje zalety. Krótki jest idealny na letnie dni, średni na co dzień, a długi doda Ci arystokratycznego wyglądu podczas leniwego weekendu.

4. Kieszenie czy nie: To zaskakująco ważna kwestia! Gdzie indziej miałbyś schować pilot do telewizora czy ulubiony przysmak na wieczór?

Ciekawostki o szlafrokach męskich, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia

- Czy wiedziałeś, że w XVIII wieku szlafroki były noszone wyłącznie przez arystokrację? Dziś, na szczęście, każdy mężczyzna może poczuć się jak król w swoim własnym domu!

- W latach 50. XX wieku szlafroki męskie https://krolmajtekpierwszy.pl/szlafroki/ stały się popularne wśród gwiazd Hollywood. Czy wyobrażasz sobie Jamesa Deana czy Marlon Brando w szlafroku? My też!

- Istnieje światowy dzień szlafroka! Tak, dobrze czytasz! Świętujmy więc razem co roku 29 września.

Zabawne fakty o szlafrokach

- W starożytnym Rzymie ludzie używali szlafroków do... siłowni! Tak, po ciężkim treningu rzymski mężczyzna zakładał szlafrok, by odpocząć po ćwiczeniach.

- W XVIII wieku w Anglii, noszenie szlafroka w publicznym miejscu było uważane za naruszenie dobrych obyczajów. Dzisiaj, nie wyobrażam sobie wyjścia na zakupy bez mojego ulubionego szlafroka!

Na koniec...

Wybór szlafroka męskiego to nie lada wyzwanie, ale mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi będzie ci łatwiej. Szlafrok to nie tylko odzież, ale także wyraz Twojego stylu i osobowości. Dlatego nie bój się eksperymentować, szukać nowych wzorów i materiałów. Pamiętaj, że w szlafroku powinieneś czuć się przede wszystkim komfortowo. I nie zapomnij świętować 29 września – międzynarodowego dnia szlafroka! Bo przecież, co może być lepszego niż cały dzień w ulubionym szlafroku? Nic, dokładnie tak myślę! 

I pamiętaj - niezależnie od tego, czy wybierasz jedwabny szlafrok do wieczornego relaksu czy bawełniany po kąpieli - każdy mężczyzna zasługuje na chwilę luksusu w swoim życiu. A co może być bardziej luksusowego niż idealnie dobrany szlafrok męski? No właśnie! Szczęśliwego wyboru!

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość