Szła ekspresówką. Nie wiedziała, jak się nazywa

Wydarzenia

Szła ekspresówką. Nie wiedziała, jak się nazywa

16.03.2023
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Szybka reakcja świadka i policjantów ruchu drogowego pozwoliła na bezpieczny powrót do domu 70-latki, która cierpi na zaniki pamięci. Zagubiona mieszkanka Wyszkowa poruszała się pieszo drogą ekspresową S-8.
 
W środę 15 marca ok. godz. 13.30 dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o starszej osobie idącej drogą ekspresową S-8 w stronę Białegostoku. - Mundurowi z ruchu drogowego bez chwili wahania rozpoczęli patrolowanie ekspresówki, ponieważ wiedzą, jak duże prędkości osiągają samochody na tego typu drodze - sytuację relacjonuje rzecznik policja kom. Damian Wroczyński.
Policjanci zauważyli kobietę na wysokości Ojcowizny. Rozmowa z seniorką była mocno utrudniona, nie wiedziała, jak się nazywa, gdzie jest, ani gdzie mieszka. Sprawiała wrażenie kompletnie zagubionej i bezradnej. Szczęśliwie podczas rozmowy z policjantami kobiecie zadzwonił telefon komórkowy. Kiedy odebrali go mundurowi, okazało się, że do mieszkanki Wyszkowa zadzwoniła zdenerwowana córka, która od kilku godzin szuka mamy i właśnie znajduje się przed komendą policji, aby zgłosić jej zaginięcie. Z relacji córki wynikało, że 70-latka cierpi na zaniki pamięci.
Policjanci odwieźli zagubioną kobietę do bliskich, którzy się nią zaopiekowali. - Gdyby nie reakcja świadka i natychmiastowa interwencja mundurowych, podróż drogą szybkiego ruchu mogła zakończyć się tragicznie - zauważa Damian Wroczyński.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość