Szkoła Podstawowa nr 5 zainaugurowała 100-lecie niepodległości (foto)

Wydarzenia

Szkoła Podstawowa nr 5 zainaugurowała 100-lecie niepodległości (foto)

16.01.2018
autor: Komitet Obchodów
Szkolne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę podczas uroczystego apelu 11 stycznia zainaugurował dyrektor Zbigniew Szczerba. Ten dzień w szkole był Dniem Wolności, nazwanym też Dniem Marszałka. Uczniowie podkreślili go strojem z elementami patriotycznymi lub strojami z epoki. Tego samego dnia odbyły się pierwsze konkursy i zawody sportowe z okazji 100-lecia.
W grudniu 2017 r. w Piątce powstał kilkunastoosobowy komitet obchodów, który przygotował harmonogram prac związanych z jubileuszem. W bogatym kalendarzu imprez znalazły się działania obejmujące nie tylko szkołę, ale także miasto i gminę. Przewidziano liczne konkursy wiedzowe, literackie, recytatorskie i plastyczne przeplatane imprezami sportowymi 
Dzień Wolności to wydarzenie cykliczne, które odbywać się będzie 11. dnia każdego miesiąca. Jeden z uczniów, Szymon Duchnowski, wciela się w rolę Marszałka, towarzyszą mu młodzi żołnierze.
Tego samego dnia odbyły się pierwsze konkursy i zawody sportowe z okazji 100-lecia. Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie wiedzowo-niepodległościowym „Wyszków – moje miasto”. Zwyciężyła drużyna klasy IV c w składzie: Oliwia Arnal, Julia Oniśk i Kordian Kuchta. 
Ogłoszono comiesięczny konkurs multimedialny „Wydarzenia i postacie 100-lecia Polski”.
Na kolejne miesiące 2018 r. komitet obchodów przygotował ponad dwadzieścia przedsięwzięć cyklicznych i jednorazowych. 
Przy współpracy Biura Infrastruktury Specjalnej MON powstanie wystawa poświęcona Józefowi Piłsudskiemu. Na terenie szkoły zostanie posadzony dąb stulecia. Zaplanowano ponadto, we współpracy z Urzędem Miejskim, WOK Hutnik, Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną, gminne konkursy: Festiwal Piosenki Niepodległościowej, Konkurs Wiedzy o Polsce, Przegląd Filmów Młodzieży Szkolnej o Wyszkowie pt. ,,Pokochaj Wyszków”. Komitet obchodów opracuje ulotkę okolicznościową dla mieszkańców Wyszkowa. 
Wszystkie przedsięwzięcia zostaną umieszczone w kronice prowadzonej przez cały rok.
W podjętych działaniach wezmą udział wszyscy uczniowie SP nr 5, począwszy od tych najmłodszych, aż po gimnazjalistów, którzy poprzez udział w imprezach będą poznawać swoją ojczyznę, jej historię i uczyć się patriotyzmu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość