Święta miłości i nadziei (foto)

Wydarzenia

Święta miłości i nadziei (foto)

19.12.2016
autor: Ewa Elward
Coroczne spotkanie wigilijne dla osób starszych, chorych i samotnych w sanktuarium św. Idziego odbyło się w niedzielę 18 grudnia. Przywitali ich przedstawiciele władz samorządowych oraz gospodarz obiektu, ks. Zdzisław Golan. 
W wigilii uczestniczyli: starosta Bogdan Pągowski, burmistrz Grzegorz Nowosielski, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Agnieszka Mróz, ks. proboszcz Zdzisław Golan i przedstawicielka Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Janina Szymanik 
– Jest to okazja, abyście mogli spotkać się ze sobą, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia - do zgromadzonych mówił ks. Zdzisław Golan.
– Czas świąteczny jest szczególny, wtedy potrzebujemy bliskości drugiego człowieka, najbardziej brakuje nam osób, które z różnych powodów z nami być nie mogą – zauważył Grzegorz Nowosielski. – Być może wśród nas są osoby, które nie będą miały szerokiego grona na wigilii, które będą same. Niech wtedy poczują odrobinę tego ciepła od nas raz jeszcze. 
Goście składali życzenia, słowa podziękowania skierowano również do wolontariuszy, pracowników OPS i gospodarza domu parafialnego. Ks. Zdzisław Golan przeczytał fragment Ewangelii, mówiący o narodzeniu Jezusa. Po wysłuchaniu życzeń zebrani przełamali się opłatkiem i zasiedli do posiłku. Oprawę muzyczną zapewnili członkowie zespołu Gloriosa Trinita, stoły przygotowali i roznosili pyszności wolontariusze ze szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami rokrocznej wigilii jest OPS i Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość