Baner główny
Baner mobilny
materialy/info/med1/14974.jpg

Wydarzenia

Studniówka Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie (FOTO)

29.01.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Balem studniówkowym maturzyści Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Wyszkowie zakończyli zimowe ferie, a rozpoczęli wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości. Bawili się w sobotę 27 stycznia w hali WOSiR.
 
W uroczystym polonezie uczniów technikum poprowadził dyrektor Adam Mickiewicz, licealistów – wicedyrektor Elwira Sawicz-Bakuła. Na koniec obie tury połączyły się. - Dzięki temu mogłem przejść ten taniec tylko raz, co w moim wieku nie jest już bez znaczenia – żartował dyr. Mickiewicz.
Za przygotowanie do tradycyjnego studniówkowego tańca młodzież podziękowała Małgorzacie Szwed.
Dyrektor przypomniał, że polonez nazywany jest tańcem chodzonym. - A chodzenie, to aby w dobrym towarzystwie i we właściwym kierunku. Ze względu na nazwę dzielnicy, w której się znajdujemy, można powiedzieć, że odtańczyliśmy poloneza na Polonezie – dodał z uśmiechem.
- Po raz pierwszy do matury przystąpią i biorą udział w studniówce uczniowie klas V technikum – szkoły po reformie zapoczątkowanej kilka lat temu. W 2024 r. następuje jakby domknięcie reformy systemu edukacji – zauważył Adam Mickiewicz.
Na studniówce szkoły, której patronem jest Jan Kochanowski, nie mogło zabraknąć słynnej fraszki:

Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
Którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli. 

- Jestem dyrektorem piąty rok. Były w tym czasie różne momenty, np. związane z pandemią. Dziękować opatrzności, że tego typu problemy są już za nami. Mamy piękny czas. Młodzieży, cieszmy się, że możecie bawić się bez ograniczeń, co nie znaczy, że bez stawiania sobie granic – dodał dyrektor.
ZS3 to jedyna szkoła na naszym terenie prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. List od marszałka Adama Struzika odczytały wicedyrektor Elwira Sawicz-Bakuła i kierownik kształcenia praktycznego Grażyna Witkowska.
Oficjalna część studniówki to czas podziękowań. - Podziękować dziś chcemy dyrekcji za to, że mieliśmy możliwość kształcenia się w najlepszej ze szkół, za opiekę i troskę okazaną w czasie naszej edukacji. Szczególne podziękowania należą się wychowawcom, którzy opiekowali się nami przez lata edukacji, pokazując właściwe rozwiązania, otwierając umysły, przygotowując do dorosłości. W szkolnej rzeczywistości, naszych sukcesach i porażkach towarzyszyli nam zawsze nauczyciele. Pragniemy podziękować za przekazaną wiedzę, za wyrozumiałość i cierpliwość. Jednocześnie szczerze przepraszamy za wszelkie niedociągnięcia i kłopoty, których niekiedy przysparzaliśmy – w imieniu maturzystów mówili prowadzący uroczystość Małgorzata Jakacka i Karol Urbaniak.
Piękne bukiety otrzymali wychowawcy klas maturalnych: Monika Orłowska-Więch, Mariola Mórawska, Sylwia Ludwikowska, Katarzyna Buźniak, Robert Szulęcki i Tomasz Jaszkowski.
Studniówka to także dobry moment na podziękowanie rodzicom. - Za to, że przez cały czas się nami opiekowali, podtrzymywali na duchu w chwilach słabości i przygotowywali do życia – dziękowali maturzyści. 
Dziękowali też rodzice, w imieniu których głos zabrała przewodnicząca komitetu studniówkowego Anna Urbaniak: - Dziś jest dla nas wszystkich wyjątkowy dzień, gdy świętujemy wspólnie sukcesy i wytrwałość tegorocznych maturzystów. Dziękujemy nauczycielom za trud włożony w rozwijanie umysłów młodych ludzi. Wasze wysiłki i determinacja przyniosły owoce widoczne na twarzach naszych dzieci. Dzięki wam staliśmy się świadkami tego, jak przechodzą przez kolejny ważny etap swojego życia. Wszyscy życzymy wam, maturzyści, wspaniale zdanej matury, sukcesów w przyszłości, nie tylko w karierze, ale też jako ludzi pełnych wartości. 
Błogosławieństwa tegorocznym maturzystom udzielił ks. Mateusz Krajewski.
Zanim młodzież ruszyła na parkiet, by bawić się w żywiołowych rytmach, w elegancko udekorowanej hali WOSiR zrobiło się nieco nostalgicznie. Piękną, sentymentalną piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem” świetnie zaśpiewał Bartek Jachacy.
W podobnym klimacie utrzymany był rewelacyjny układ walca, w którym zaprezentowali się: Izabela Archacka i Bartłomiej Kozon, Malwina Bluszko i Paweł Zdunek, Magdalena Czyż i Dawid Jechna, Weronika Wyszyńska i Jakub Rychlicki, Maria Łada i Igor Powierza, Karolina Ordak i Kacper Puławski, Oliwia Dana i Karol Urbaniak. Do tego występu młodzież przygotowali Katarzyna Rychlicka i Sebastian Archacki z Dance Sport Academy.
Bug Nature Festiwal 2025
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość