Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

Wydarzenia

Studniówka wśród samych gwiazd (foto)

14.01.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
W plan filmowy hollywoodzkiego Universal Studios hala WOSiR zamieniła się w sobotę 13 stycznia. Na uczestników balu studniówkowego I Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida z plakatów zerkali m.in. Humphrey Bogart i Ingrid Bergman („Casablanca”) oraz Clark Gable i Vivien Leigh („Przeminęło z wiatrem”). A na parkiecie… same gwiazdy w oszałamiających wieczorowych kreacjach.
Studniówkę uczniowie siedmiu klas maturalnych zaczęli od – jak podkreślili prowadzący część oficjalną uroczystości Magdalena Kaniewska i Jakub Rogucki – wydarzenia najwyższej próby scenicznej. Próby zakończonej sukcesem. - Wielkie brawa za tego poloneza – maturzystom i nauczycielom przygotowującym taniec inaugurujący studniówkę (Małgorzacie Łysik i Urszuli Siankowskiej) pogratulowała dyrektor Dorota Piotrowicz. Poloneza poprowadziła z Jakubem Roguckim, a wicedyrektor Wojciech Chaciński z Sandrą Czyż.
- Spotykamy się, żeby świętować zakończenie kolejnego etapu waszej nauki. Życzę, by wasze życie potoczyło się tak, jak sobie to już pewnie planujecie – do tegorocznych maturzystów zwróciła się pani dyrektor. - Jeśli dobrze policzyłam, to za 108 dni, 4 maja, staniecie do egzaminu maturalnego. Ale dziś każdy na pewno myśli tylko o tej pięknej nocy. Życzę wspaniałego, pięknego balu i aby ta radosna atmosfera towarzyszyła wam również na maturze.
Za współpracę podziękowała radzie rodziców i samorządowi uczniowskiemu oraz organowi prowadzącemu, czyli starostwu, które tego wieczoru reprezentował sekretarz powiatu Jerzy Ausfeld. Maturzystom życzył wspaniałej zabawy na studniówce i sukcesów w dorosłym życiu.
- Ten wieczór był przez was wyjątkowo oczekiwany, ale i dla nas, rodziców, jest pełen wzruszeń – zauważyła Dorota Rogulska, przewodnicząca rady rodziców i komitetu studniówkowego. - Kiedy przyszliście na świat, nawet przez myśl nam nie przeszło, że tak szybko staniecie się dorosłymi ludźmi. Rozpiera nas duma, a w głowach mamy tylko jedną myśl: Ale nam się dzieci udały! Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Ten bal też się nie powtórzy. Niech dzisiaj każdy i każda z was będzie królem i królową balu.
- Wchodzimy dziś do domu dojrzałości. Życzę, byśmy się nie potknęli o próg tego domu. Ani żaden inny próg… - do koleżanek i kolegów zwrócił się przewodniczący samorządu uczniowskiego, maturzysta Maciej Kopytowski. - Wciąż zdobywamy różne licencje i patenty, są np. lenie patentowane. Ale to może być ostatnia noc, kiedy w pełni będziemy mogli wykorzystać licencję na zabawę.
Maturzyści serdecznie podziękowali rodzicom i nauczycielom, a najcieplej wychowawcom, „którzy zawsze starali się służyć pomocą, obdarzali zrozumieniem i wiernie towarzyszyli we wspólnej wędrówce”: Iwonie Żelaznej-Łysik (klasa filologiczno-prawnicza), Renacie Kacperskiej (klasa matematyczno-informatyczna), Agnieszce Banaszek (klasa przyrodnicza), Joannie Krzyszczak (klasa matematyczno-geograficzna), Agnieszce Bajkowskiej (klasa matematyczno-przyrodnicza z językiem niemieckim), Ewie Torebko (klasa matematyczno-przyrodnicza z językiem francuskim), Marzenie Deludze (klasa społeczno-geograficzna).
Pięknym podziękowaniem był walc wiedeński, który z uczniami przygotowali nauczycielka Zofia Bernatowicz oraz maturzyści Mateusz Puławski i Dominika Ziętara. Zatańczyli: Zuzanna Piórkowska i Jakub Truchel, Natalia Mróz i Tomasz Pankowski, Joanna Ziembowska i Hubert Dziewulski, Katarzyna Rosa i Damian Zarzecki, Iwona Mielczarczyk i Kamil Pietruchowski, Aleksandra Góralewska i Albert Królikowski, Julia Kwiatkowska i Franciszek Prus, Kornelia Gierek i Piotr Topolewski.
Walca angielskiego i fokstrota cudownie zaprezentowali maturzystka Paulina Mikulec z partnerem.
Później na parkiecie prezentowano już przeróżne style tańca. Młodzież bawiła się do białego rana.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość