Studniówka maturzystów Zespołu Szkół nr 3 (FOTO)

Wydarzenia

Studniówka maturzystów Zespołu Szkół nr 3 (FOTO)

22.01.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Dokładnie 102 dni przed maturą na balu studniówkowym bawili się uczniowie Zespołu Szkół nr 3 im. Jana Kochanowskiego. Na jeden, ale bardzo ważny wieczór, udało im się oderwać od nauki i codziennych problemów, choć rzeczywistość pandemiczna tak łatwo nie da o sobie zapomnieć.
Wchodząc do hali WOSiR, która wieczorem 22 stycznia zamieniła się w piękną salę balową, uczniowie poprawiali kreacje, fryzury i... mierzyli temperaturę. Dyrektor Adam Mickiewicz zauważył, że bal jeszcze kilka dni temu stał pod znakiem zapytania i odbywa się w mniejszym gronie oraz ograniczonym wymiarze czasowym. Szkoła otrzymała zresztą pozytywną rekomendację ministerstwa edukacji. - Niech nasza obecność będzie wyrazem szacunku do was, drodzy uczniowie - zwrócił się do maturzystów. - Jeśli w młodym pokoleniu jest taka energia, to nie straszna nam epidemia, choć oczywiście nie możemy zapomnieć o obowiązkach wynikających z obostrzeń.
By tradycji stało się zadość, bal rozpoczął się staropolskim polonezem, którego poprowadzili, oczywiście do muzyki Wojciecha Kilara z filmu “Pan Tadeusz”, dyrektor Adam Mickiewicz i jego zastępczyni Elwira Sawicz-Bakuła.
W tym roku ZS3 kończą cztery klasy technikum i dwie liceum. - Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej młodzieży, ze złotej tarczy “Perspektyw” dla technikum i brązowej dla liceum - podkreślił pan dyrektor. - Przed wami, droga młodzieży, matura - duże wyzwanie. Tymczasem bawcie się jednak dobrze. To przywilej waszego wieku.
Zanim jednak młodzież ruszyła do tańca, za wspólnie spędzone lata w sposób szczególny podziękowała swoim wychowawcom: Agacie Zawadzkiej, Mateuszowi Gąsiewskiemu, Piotrowi Nidzie, Grażynie Witkowskiej, Agnieszce Wydryszek i Kamilowi Gurbale. - Jak dobrze, że jest ktoś, do kogo możesz zwrócić się o pomoc. Jak dobrze, że jesteście wy, drodzy wychowawcy i nauczyciele. To dzięki wam przeszliśmy pomyślnie przez wiele etapów w tej szkole. Doceniamy trud, jaki włożyliście w nasze nauczanie – w imieniu uczniów zapewniali prowadzący część oficjalną balu Bartosz Garbacz i Małgorzata Kielan. - Pragniemy podziękować za przekazaną wiedzę, za waszą wyrozumiałość i cierpliwość. Dziękujemy za każde 45 minut, które z nami spędziliście, za każdy poprawiony sprawdzian i za każdą (no, może nie każdą) ocenę wpisaną do dziennika.
Za organizację balu uczniowie podziękowali rodzicom. W ich imieniu wspaniałej zabawy życzyła młodzieży Marzena Mejer. Jednocześnie serdecznie podziękowała nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły "za trud, poświęcony czas i wysiłek."
Błogosławieństwa zarówno na ten wieczór, jak i przygotowania do matury uczniom udzielił ks. Mateusz Krajewski.
Płynnym przejściem z części oficjalnej do tanecznego szaleństwa była różnorodna część artystyczna. Piękną piosenkę "Zacznij od Bacha" Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewała Kamila Dzierbun. Z kolei Roksana Sówka wybrała jeden z nowszych przebojów, "Środa, czwartek" zespołu Video.
Pokaz walca angielskiego (z wystrzałową niespodzianką w gorących rytmach) uczniowie przygotowali pod kierunkiem Sebastiana Archackiego i Katarzyny Rychlickiej z Dance Sport Academy. Wystąpili: Julia Piaścińska i Piotr Mejer, Klaudia Skrzypek i Marek Wróbel, Oliwia Prus i Oskar Kuchta, Aleksandra Sienkiewicz i Hubert Olbryś, Wiktoria Kołaczek i Maciej Gierek, Daria Przybyłowska i Paweł Sochaczewski, Marta Zalewska i Mateusz Wójcik.
Zdecydowanie ostrzejsze brzmienia to domena szkolnego zespołu w składzie: Aleksander Godłoza, Kajetan Michalik i Maciej Chaciński. Panowie sięgnęli m.in. po utwór rockowego zespołu Artic Monkeys.
Po części oficjalnej było już miejsce tylko na wspaniałą zabawę i szaleństwo na parkiecie.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Samorządy dopłacą do autobusów

Samorządy dopłacą do autobusów

Powiat, samorządy gminne oraz budżet państwa dofinansują cztery linie autobusowe na terenie gmin Rząśnik, Somianka i Brańszczyk. - Nasi lokalni przewoźnicy wobec ograniczeń co do liczby osób w autobusie, reżimu sanitarnego i słabnącego zainteresowania przewozami, nie byli w stanie zapewnić ciągłości świadczonych usług - na sesji rady powiatu relacjonowała naczelnik wydziału komunikacji Joanna Mielcarz.
zobacz więcej
Wjechała rowerem na pasy, prosto pod samochód

Wjechała rowerem na pasy, prosto pod samochód

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że rowerzystka wjechała jednośladem na pasy, prosto przed maskę samochodu. Ranna kobieta trafiła do szpitala. 
zobacz więcej
Akwarium dla dziecka

Akwarium dla dziecka

Już od dawna, częstym zwyczajem wśród rodziców jest dawanie dzieciom prezentów, w postaci zwierząt. Z pewnością ucieszy on każde dziecko, o ile jest to rozsądny i odpowiedzialny prezent, a maluch nie potraktuje go, jak zabawki na 5 minut. Każde zwierzę odczuwa tak samo, jak człowiek. Jeśli zdecydujesz się kupić dziecku np. akwarium, musisz pamiętać, że należy o nie dbać. To nie może być tylko chwilowy wymysł. Jeśli Twoja pociecha od dłuższego czasu mówi, że marzy o akwarium z rybkami, to nie znaczy też, że nie możesz się na taki pomysł zgodzić. Wręcz przeciwnie, pokaż swojemu dziecku, że chcesz spełniać jego marzenia. Pamiętaj jednak, żeby nauczyć je kilku podstawowych zasad.
zobacz więcej
Jerzy Sitek nominowany

Jerzy Sitek nominowany

Kandydaturę Jerzego Sitka burmistrz zgłosił do honorowej odznaki „Za Zasługi dla Turystyki” Ministra Sportu i Rekreacji. 
zobacz więcej