Studniówka maturzystów CEZiU "Kopernik" (FOTO)

Wydarzenia

Studniówka maturzystów CEZiU "Kopernik" (FOTO)

05.02.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Już tylko symboliczne sto dni dzieli nas od egzaminów maturalnych. Dzisiaj jest ten jedyny dzień, kiedy możemy o tym nie myśleć i poświęcić się zabawie – cieszyli się maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, których bal studniówkowy odbył się 3 lutego w sali bankietowej „Sylwia”.
 
By tradycji stało się zadość, rozpoczął się polonezem zatańczonym do muzyki Wojciecha Kilara, która kojarzy się już bardziej ze studniówkami niż z filmem „Pan Tadeusz”. Pierwszą turę poloneza poprowadzili starosta Wojciech Kozon i dyrektor CEZiU Monika Kluczek, drugą – wicestarosta Leszek Marszał oraz wicedyrektorki Justyna Radau i Anna Leszek-Kobus. Poloneza uczniowie uczyli się pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego, a szczególnie za poświęcony czas podziękowali Marzenie Terlikowskiej.
Studniówka to nie tylko polonez. Tradycją są już bowiem pokazy walca, a ten układ uczniowie przygotowali pod kierunkiem absolwenta „Kopernika” Bartosza Durki. Zaprezentowali się: Weronika Chojnacka i Piotr Pietruszka, Paweł Kulesza i Karolina Kulesza, Katarzyna Rogalska i Jakub Cyrych, Kacper Fusiek i Milena Kulesza, Dagmara Krawczyk i Oliwier Białobrzeski, Michał Baranowski i Maria Świdwa.
Przed maturzystami jeszcze trzy miesiące nauki, ale studniówka jest symbolicznym pożegnaniem się ze szkołą. - Chwile radości, sukcesów, sporów i upadków. Wszystko staje się niezwykłą mieszaniną wspomnień, które z upływem czasu nabierają zupełnie innego wymiaru niż ten, w jakim postrzegaliśmy je wcześniej. Etap szkolny jest niewątpliwie jednym z najpiękniejszych okresów życia i właśnie takim powinien pozostać w naszych sercach – mówili prowadzący oficjalną część uroczystości Patryk Jastrzębski i Oskar Marczak.
Za zapewnienie warunków do nauki maturzyści podziękowali dyrekcji szkoły i starostwu powiatowemu. 
- Dzisiaj jest czas, żebyście cieszyli się z tego, co osiągnęliście, cieszyli się radością z przyjaciółmi i tańczyli do białego rana. Równie ważne jest spojrzenie z optymizmem w przyszłość i gotowość na nowe wyzwania. Wierzę w was. Podążajcie za marzeniami i pamiętajcie, że każdy ma potencjał w sobie i możecie osiągnąć wielkie rzeczy – do młodzieży zwróciła się dyrektor CEZiU Monika Kluczek. - Studniówka kończy etap mówienia, że do matury macie jeszcze czas. To ostatni moment wzywający do nauki. Niech te 92 dni 14 godzin i 33 minuty upłynął wam w spokojnej i twórczej atmosferze. Zmobilizujcie się, pokażcie swoją dorosłość i odpowiedzialność, bo matura i pomyślnie zdane egzaminy zawodowe są waszym celem.
Głos zabrał również starosta Wojciech Kozon: - W pewien symboliczny sposób kończycie dziś pewien etap w waszym życiu. Powoli dobiega końca wasza edukacja w szkole średniej, która z pewnością była pełna wyzwań, nowych doświadczeń i pięknych wspomnień. Podczas nauki w tej wyjątkowej szkole poznawaliście świat, odkrywaliście samych siebie i kształtowaliście swoją przyszłość.
Szczególne podziękowania maturzyści skierowali do swoich wychowawców: - Opiekowali się nami przez lata edukacji, pokazując właściwe rozwiązania, otwierając umysły, przygotowując do dorosłości. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie dni, które razem przeżyliśmy, za każdą chwilę, uśmiech, dobrą radę. 
Z podziękowaniami i kwiatami maturzyści pospieszyli do: Justyny Radau, Agnieszki Dorant, Doroty Oleksiak, Rafała Salwina, Michała Urbaniaka i Moniki Wultańskiej.
Nie mogło zabraknąć podziękowań dla rodziców: - Nie tylko dzisiaj, nie tylko przez lata szkoły, ale przez całe życie jesteście przy nas. Wspieracie nas swoją rada, dodajecie otuchy i zachęcacie do pokonywania przeszkód.
Młodzież dedykowała rodzicom utwór Eda Sheerana „Perfect” w interpretacji Dagmary Krawczyk.
W imieniu rodziców głos zabrał wiceprzewodniczący rady Artur Gałązka: - Wasza szkoła jest najdynamiczniej rozwijającą się placówką edukacyjną na terenie powiatu wyszkowskiego. Nie byłoby tak, gdyby nie zaangażowania wielu osób, ale przede wszystkim pani dyrektor, za co w imieniu rady rodziców serdecznie dziękujemy.
Z podziękowaniami pani dyrektor otrzymała od rady rodziców czek na 2.500 zł. - Dokładamy tę cegiełkę do pięknej ściany Kopernika, którą planujemy wykonać – poinformowała Monika Kluczek.
Błogosławieństwa młodzieży udzielił ks. dziekan Zdzisław Golan.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość