Strażacy z Kamieńczyka pozyskali dofinansowanie i kupili drona (FOTO)

Wydarzenia

Strażacy z Kamieńczyka pozyskali dofinansowanie i kupili drona (FOTO)

25.11.2021
autor: OSP Kamieńczyk
Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńczyku może skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Wyszków dzięki zakupowi drona ratowniczego. Inwestycja w sprzęt była możliwa dzięki projektowi jednostki nagrodzonemu w dobrosąsiedzkim programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na cel przeznaczono 20 tys. złotych.
Dron zostanie wykorzystany w akcjach ratowniczych prowadzonych przez jednostkę. Sprzęt ułatwi skuteczną ocenę sytuacji i podejmowanie działań w przypadku zatorów lodowych na rzekach Bug, Liwiec i Narew, co w znaczny sposób ograniczy skalę szkód wyrządzonych przez wylewające rzeki. Ułatwi też strażakom prowadzenie akcji poszukiwawczych podopiecznych Domów Pomocy Społecznej z terenu gminy Wyszków i całego powiatu, w których ochotnicy uczestniczą każdego roku. Nowe narzędzie poprawi efektywność prowadzonych działań, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.
Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach www.raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jak transportować materac, aby go nie uszkodzić?

Jak transportować materac, aby go nie uszkodzić?

Dobry materac zapewnia zdrowy i bezpieczny sen. Jeśli zostanie optymalnie dopasowany do sylwetki osoby śpiącej, na pewno będzie wspierał kręgosłup na całej jego długości w równomierny sposób i pozwoli na przyjęcie ergonomicznej pozycji. Bardzo ważne jest, aby w odpowiedni sposób dbać o swój materac do spania i transportować go tak, aby nie zaszkodzić jego budowie, a w rezultacie również funkcjonalności. Jaki jest najlepszy sposób przewożenia materaców?
zobacz więcej
Zaproszenie na wystawę do Szczecina

Zaproszenie na wystawę do Szczecina

Szymon Biernacki, pochodzący z Wyszkowa, obecnie mieszka w Niemczech. Odwiedza w rodzinnym mieście rodziców. Pomyślał, by podzielić się z mieszkańcami Wyszkowa swoją pasją, jaką jest kolekcjonowanie obrazów. Wielu wyszkowian wakacje spędza nad Bałtykiem, zapewne też odwiedzają Szczecin. Tam na Zamku Książąt Pomorskich w Galerii Gotyckiej od 3 sierpnia będą mogli zwiedzić wystawę „Sztuka dawna w zbiorach kolekcjonerów szczecińskich”.
zobacz więcej
Artystyczno - rodzinny dzień w Słoneczku (foto)

Artystyczno - rodzinny dzień w Słoneczku (foto)

Niedawny Dzień Matki i Dzień Dziecka i zbliżający się Dzień Ojca to okazja do rodzinnych spotkań w przedszkolach. To z kolei dobry moment na artystyczne prezentacje najmłodszych. Taki właśnie artystyczno - rodzinny dzień odbył się w Przedszkolu nr 2.
zobacz więcej
Najpiękniejsze pisanki przedszkolaków (foto)

Najpiękniejsze pisanki przedszkolaków (foto)

Przedszkole nr 2 zaprosiło do udziału w rodzinnym konkursie "Wielkanocna pisanka". Tuż przed Wielkanocą w przedszkolu zrobiło się bardzo świątecznie i kolorowo.
zobacz więcej