Po wichurach, które 17 i 19 lutego przeszły przez powiat wyszkowski, strażacy państwowej i ochotniczej straży pożarnej interweniowali ponad 170 razy. Kolejne zgłoszenia wpływały jeszcze w poniedziałek 21 lutego.
W dniach 17-18 lutego na terenie naszego powiatu strażacy interweniowali łącznie 70 razy. W sobotę 19 lutego wiatr uderzył ze zdwojoną siłą, powodując ogromne straty i zniszczenia. Interwencji związanych ze skutkami silnego wiatru w weekend (19 i 20 lutego) było 107. Zdarzenia dotyczyły głównie przewróconych drzew, połamanych konarów i gałęzi, a także uszkodzeń budynków. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.
W poniedziałek od rana strażacy odbierali kolejne zgłoszenia, związane jeszcze z sobotnią wichurą. Na godz. 12 było ich 17; dotyczyły głównie powalonych i niebezpiecznie pochylonych drzew.
***
W terenie wciąż pracują ekipy energetyków, a na terenie powiatu wyszkowskiego w dalszym ciągu są miejscowości, gdzie mieszkańcy pozbawieni są prądu.
Z komunikatu PGE Dystrybucja wydanego w poniedziałek o godz. 18 wynika, że najtrudniejsza sytuacja panuje w Oddziale Warszawa, gdzie wyłączonych jest ok. 280 stacji transformatorowych, a skutki działania żywiołu odczuwa ok. 8 tys. Odbiorców. Na terenie Rejonu Energetycznego Wyszków to gminy: Bielany, Brańszczyk, Ceranów, Dąbrówka, Długosiodło, Grębków, Jabłonna Lacka, Jadów, Klembów, Korytnica, Kosów Lacki, Liw, Łochów, Małkinia Górna, Miedzna, Obryte, Ostrów Mazowiecka, Pułtusk, Radzymin, Repki, Rząśnik, Sabnie, Sadowne, Sokołów Podlaski, Somianka, Stary Lubotyń, Sterdyń, Stoczek, Strachówka, Tłuszcz, Wąsewo, Węgrów, Wierzbno, Wyszków, Zabrodzie, Zatory.