Stracił prawko w Leszczydole

Wydarzenia

Stracił prawko w Leszczydole

12.05.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Przekraczanie prędkości w Leszczydole-Podwielątkach to jedno ze zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. W środę rano prawo jazdy stracił tam 44-letnie mieszkaniec powiatu wyszkowskiego.
 
KMZB, czyli Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zyskała ogromną popularność. Do zalet aplikacji należy przede wszystkim to, że jest bezpłatna, łatwa i szybka w obsłudze, a zgłoszeń można dokonać anonimowo. - Przekazane od społeczeństwa spostrzeżenia w zakresie występujących zagrożeń wielokrotnie skutkowały działaniami, które wpłynęły na rzecz bezpieczeństwa. Przykładem takiego działania były zgłoszenia, które dotyczyły prędkości w miejscowości Leszczydół-Podwielątki - informuje rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński.
Podczas weryfikacji zgłoszenia policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę renaulta, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu mieszkańcowi powiatu wyszkowskiego. Dodatkowo nałożyli na niego wysoki mandat karny oraz dopisali do konta kierowcy 10 punktów karnych.
Przypomnijmy, że zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych obowiązują już od kilku lat. Na ich mocy policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
W ciągu doby na wyszkowską mapę zagrożeń nanoszonych jest kilka zgłoszeń. Każde jest przez policję sprawdzane.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość