Stadion miejski ma patrona. Rada miejska nadała mu imię Leonarda „Lolka” Karpińskiego!

Wydarzenia

Stadion miejski ma patrona. Rada miejska nadała mu imię Leonarda „Lolka” Karpińskiego!

29.11.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Rada miejska jednogłośnie zdecydowała, że stadion miejski będzie nosił imię Leonarda „Lolka” Karpińskiego. Rok 100-lecia MZKS Bug Wyszków zakończy uhonorowaniem jednego z najsłynniejszych działaczy klubu.
 
Z inicjatywą nadania stadionowi imienia wystąpił klub, o czym pisaliśmy już na łamach „Nowego Wyszkowiaka”. W uzasadnieniu projektu uchwały przedstawionej przez burmistrza na sesji rady miejskiej w dniu 29 listopada czytamy:
Leonard „Lolek” Karpiński (1930-2013) przepracował w Klubie 50 lat. Był skarbnicą wiedzy o wyszkowskiej piłce nożnej i historii Klubu. Był jego wieloletnim działaczem. Odpowiadał za utrzymanie odpowiedniego stanu murawy boiska, wydawał i przechowywał sprzęt sportowy, odpowiadał za sprawy organizacyjne. Jego zaangażowanie na rzecz Klubu i piłki nożnej zostało dostrzeżone na szczeblu lokalnym, a także wojewódzkim oraz przez Polski Związek Piłki Nożnej. Jak wskazuje Wnioskodawca, odznaczony został m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi i wieloma odznakami Polskiego Związku Piłki Nożnej. Był człowiekiem serdecznym, uśmiechniętym i zawsze czynnie uczestniczył w życiu Klubu. W wywiadzie udzielonym w 2005 r. powiedział bardzo ważne słowa „Jeśli człowiek stara się żyć uczciwie przez całe życie, to ludzie nie zapomną o nim nawet za 50 lat.
Uchwała została przyjęta jednogłośnie. - Możemy być dumni, że takie imię będzie nosił nasz stadion - podsumowała przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość