Spotkanie młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w Wyszkowie (FOTO)

Wydarzenia

Spotkanie młodzieży Diecezji Łomżyńskiej w Wyszkowie (FOTO)

27.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Kilkaset osób wzięło udział w spotkaniu młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, które odbyło się w sobotę 25 listopada w nowej hali sportowej CEZiU „Kopernik”.
 
Gości z całej diecezji oraz mieszkańców powitały władze miasta i powiatu, dyrektor CEZiU „Kopernik” Monika Kluczek oraz biskup Tadeusz Bronakowski i proboszczowie wyszkowskich parafii. 
- Abyście dzisiejszy czas spędzili owocnie, na modlitwie, rozmowach, spotkaniach, abyście radośnie głosili Jezusa Chrystusa – życzył starosta Wojciech Kozon.
- Serce się raduje, jak was tutaj widzimy – do młodzieży zwrócił się burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Witamy wszystkich gości, którzy przyjechali do przyjaznego miasta Wyszkowa. Jesteśmy w pięknym obiekcie, który właśnie powstał, inaugurujecie jego życie. Sport nie ma sensu bez filozofii fair play, kształtowania ducha. Droga sportowa zawsze kieruje do rozwoju duchowego i właśnie dziś nad tym rozwojem duchowym będziecie pracowali.
Nie było to pierwsze diecezjalne spotkanie młodych w Wyszkowie. Dni Młodzieży odbyły się już w 2017 r. - To kolejne wyróżnienie dla nas, że wracamy do serca powiatu wyszkowskiego – podkreślił wicestarosta Leszek Marszał. - Człowiek stworzony jest do radości, a Chrystus przez swoje nauki właśnie do tego nas prowadzi. Niech zainteresowania, pasje, ciepło Matki Bożej kierują wami w podejmowaniu mądrych, życiowych wyborów.
- Dzisiaj wszystkie drogi młodych prowadzą do Wyszkowa. Cieszę się, że jesteście na tym wyjątkowym spotkaniu – młodych wiernych powitał ks. biskup Tadeusz Bronakowski. - Matka Boża podpowiada nam, byśmy czynili wszystko, cokolwiek powie nam Jej Syn. Niech ten dzień będzie początkiem waszego lepszego, piękniejszego życia. Pamiętajcie, że bez Jezusa Chrystusa nie poradzimy sobie ani w młodzieńczym, ani dorosłym życiu.
Młodzież spędziła dzień na adoracji, konferencjach, modlitwie, także poprzez muzykę. Uczestnicy spotkania modlili się i bawili z zespołem ŚDM z energiczną s. Nikodemą Czerniecką, sądeckim raperem Arkadio oraz hip-hopowym zespołem „Wyrwani z niewoli”, który wystąpił z Kasią Zalewską. 
Wieczorem młodzież przeszła w procesji ulicami miasta do kościoła parafii św. Wojciecha, gdzie ks. biskup Janusz Stepnowski odprawił Mszę św. kończącą diecezjalne spotkanie młodych. Zauważył, że spotkanie odbywa się w przeddzień Święta Chrystusa Króla, które papież Pius XI ustanowił, by uświadomić ludziom, że potrzebują światła w dobie m.in. rozwijającego się faszyzmu. - Teraz też młodych kuszą ideologie, które zapowiadają wolność, a kończą się zniewoleniem – zauważył ks. biskup. - Dzisiejsza Ewangelia też przestrzega przed zachwycaniem się ideologiami, zachwycaniem się tym, co widzimy np. w Internecie. W innych ludziach musicie widzieć Chrystusa, a nie kąsać ich w Internecie. Jako chrześcijanie jesteście wezwani, by podtrzymywać człowieka w upadku. Jeśli jest wiara, ale brakuje czynu, to trzeba się zapytać, jak głęboka jest ta wiara. Jeśli zachowacie wiarę, to łatwiej będzie się wam odnaleźć w dzisiejszym świecie. Niech Chrystus towarzyszy wam w każdym momencie: radosnym, ale też kiedy będziecie przechodzili przez ciemną dolinę.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
PKP szykują nam rewolucję

PKP szykują nam rewolucję

Wiadukt kolejowy zamiast przejazdu na ul. Pułtuskiej, nowy przystanek w pobliżu ul. Serockiej i nowy most kolejowy - to niektóre założenia modernizacji linii kolejowej Tłuszcz - Ostrołęka. Gdzie powstaną kładki, które przejazdy zostaną zlikwidowane? Mieszkańcy mogą się tego dowiedzieć na spotkaniach informacyjnych organizowanych przez autorów studium wykonalności zadania. Rozwiązania proponowane na terenie gmin Wyszków i Zabrodzie zostaną zaprezentowane 27 lutego w budynku CKU w Wyszkowie, na terenie gminy Długosiodło - 28 lutego w budynku świetlicy w Goworowie.
zobacz więcej
Oszustwo na pracownika banku. Kobieta straciła kilka tysięcy

Oszustwo na pracownika banku. Kobieta straciła kilka tysięcy

Kilka tysięcy złotych straciła 41-latka, która została oszukana przez osobę podającą się za pracownika banku.
zobacz więcej
Pielęgnacja ciała nastawiona na wyszczuplanie - co warto stosować?

Pielęgnacja ciała nastawiona na wyszczuplanie - co warto stosować?

Jędrna, smukła sylwetka to marzenie wielu osób. Poza właściwą, zdrową dietą i ćwiczeniami fizycznymi o nasz wygląd pomagają dbać kosmetyki do ciała. Poniżej przedstawimy kilka rodzajów produktów do codziennej pielęgnacji, które możemy zastosować, jeśli pragniemy wyszczuplić naszą sylwetkę.
zobacz więcej
Ukradł alkohol, groził policjantom i skopał radiowóz

Ukradł alkohol, groził policjantom i skopał radiowóz

Pijany 32-letni mieszkaniec gminy Wyszków został zatrzymany po tym, jak znieważył interweniujących policjantów. Chwilę wcześniej awanturował się z ekspedientką w sklepie, z którego ukradł alkohol.
zobacz więcej