Splądrowali mieszkanie i ukradli biżuterię

Wydarzenia

Splądrowali mieszkanie i ukradli biżuterię

25.02.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Splądrowane mieszkanie zastała mieszkanka ul. Sowińskiego w środę po powrocie z pracy. Znikła biżuteria warta kilka tysięcy złotych.
 
Wieczorem, po powrocie z pracy kobieta zauważyła uszkodzone wkładki od zamków oraz uchylone drzwi. Po wejściu do wnętrza okazało się, że mieszkanie zostało całkowicie splądrowane. Złodzieje ukradli biżuterię wartą kilka tysięcy złotych. Policjanci na miejscu wykonali czynności procesowe i zabezpieczyli ślady.
„Nie ma idealnych zabezpieczeń przed włamaniem, ale sami możemy zminimalizować jego ryzyko. Najlepszym i sprawdzonym zabezpieczeniem jest życzliwy sąsiad” - podkreśla policja. - „Policjanci bardzo wnikliwie prowadzą każdą zgłoszoną sprawę. Dużym utrudnieniem jest jednak brak świadków i czas, który upływa od zdarzenia do zgłoszenia przestępstwa.”
„Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, a w budynkach wolno stojących pamiętajmy o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu.”
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wymiana oświetlenia w firmie - skąd wziąć środki na inwestycję?

Wymiana oświetlenia w firmie - skąd wziąć środki na inwestycję?

Przejście z tradycyjnej formy oświetlania wnętrz na nowoczesną technologię LED jest dziś trendem nie tylko w warunkach domowych czy małych biurach, ale i w dużych firmach, przedsiębiorstwach czy zakładach przemysłowych gdzie to właśnie dzięki LED-om firmy są w stanie generować dziś spore oszczędności przy jednoczesnym utrzymaniu lub wręcz wzroście komfortu pracy na poszczególnych stanowiskach. Wymiana oświetlenia na LED jest bez wątpienia korzystna – nie tylko zwiększ dzięki niej wydajność energetyczną swojej firmy, ale też wywierasz bardziej pozytywny wpływ na otaczające Cię środowisko. Niestety, sama inwestycja w wymianę oświetlenia w firmie jest kosztowna. Skąd wziąć na nią środki i jak szybko inwestycja będzie w stanie się zwrócić?
zobacz więcej
Brawo dla wszystkich (foto)

Brawo dla wszystkich (foto)

Dyplomy i listy gratulacyjne otrzymali prymusi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego oraz ich rodzice. Uroczyste podsumowanie pierwszego semestru roku szkolnego 2017/2018 odbyło się 8 lutego w WOK Hutnik.
zobacz więcej
Dwa wypadki, dwóch rannych (foto)

Dwa wypadki, dwóch rannych (foto)

Dwa wypadki, dwóch nietrzeźwych kierujących i sześć kolizji drogowych - to bilans ostatniego weekendu na drogach naszego powiatu.
zobacz więcej
Podczas przeszukania znaleźli narkotyki

Podczas przeszukania znaleźli narkotyki

W domu w Leszczydole Starym kryminalni znaleźli 120 gramów marihuany i urządzenia używane do porcjowania narkotyków. W akcji brał udział pies wyszkolony do wykrywania środków odurzających.
zobacz więcej