Sobczak i Zaremba zrezygnowali. To koniec pewnej epoki w Prawie i Sprawiedliwości

Wydarzenia

Sobczak i Zaremba zrezygnowali. To koniec pewnej epoki w Prawie i Sprawiedliwości

06.12.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Waldemar Sobczak i Eugeniusz Zaremba zrezygnowali z pełnienia funkcji szefów powiatowych i gminnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. - Niech się młodzi wykażą - mówią. Obaj pozostają członkami partii i radnymi.
 
Do Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Sobczak wstąpił w 2004 r. - Ale już wcześniej działałem jako sympatyk - dodaje. Rok później szeregi partii zasilił Eugeniusz Zaremba. Od lat prowadził biuro PiS w Wyszkowie. 
Pełnomocnikiem PiS na powiat wyszkowski Waldemar Sobczak został w 2005 r. po tym, jak z funkcji tej został odwołany Grzegorz Nowosielski. W 2012 r. nastąpiły zmiany w partyjnych strukturach. Waldemar Sobczak został przewodniczącym zarządu powiatowego, Eugeniusz Zaremba - zarządu gminnego.
Rezygnacja obu panów kończy więc pewną epokę w wyszkowskim PiS-ie. Obaj panowie mówią o coraz starszym PESEL-u. Waldemar Sobczak skarży się na kłopoty ze zdrowiem, Eugeniusz Zaremba pod koniec listopada przeszedł na emeryturę i zakończył pracę w biurze PiS.
- Kiedyś trzeba się było wycofać - w rozmowie z „Nowym Wyszkowiakiem” mówi Waldemar Sobczak.
- Niech się młodzi wykażą. Do wyborów jeszcze rok, mają czas - komentuje Eugeniusz Zaremba.
Obaj panowie pozostają członkami PiS i radnymi: Waldemar Sobczak - powiatu, Eugeniusz Zaremba - gminy Wyszków.
Dalsze decyzje w sprawie przyszłości władz wyszkowskich struktur partii należą do pełnomocnika okręgowego PiS Marcina Grabowskiego. - Dziś nie chcę tej sytuacji komentować i podawać konkretnych dat - mówi. Decyzje mają zapaść na przełomie roku.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość