Śmierć na 11 Listopada. Kluczowe będą badania toksykologiczne

Wydarzenia

Śmierć na 11 Listopada. Kluczowe będą badania toksykologiczne

20.05.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Ostra niewydolność krążenia była przyczyną śmierci 29-latka, którego zwłoki odnaleziono 12 maja w mieszkaniu bloku przy ul. 11 Listopada. To wstępna opinia po sekcji zwłok. Z ostatecznymi wnioskami prokuratura czeka na wyniki badań toksykologicznych.
 
Przypomnijmy, że zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na klatce schodowej bloku przy ul. 11 Listopada policja otrzymała 12 maja po godz. 21. Zgłaszający podejrzewał, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przybyłym na miejsce policjantom nie udało się nawiązać z nim kontaktu.
Sąsiedzi wskazali mieszkanie, do którego mężczyzna regularnie przychodził. Tam znaleziono zwłoki 29-letniego mężczyzny i leżącą na podłodze nieprzytomną 30-letnią kobietę. „Żadna z pokrzywdzonych osób nie posiadała na ciele widocznych zewnętrznych obrażeń” - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. - „W mieszkaniu tym ujawniono również dwójkę zdrowych dzieci w wieku 4 i 7 lat oraz dwa psy, w tym jeden w stanie agonalnym. Nieprzytomne osoby (30-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna leżący na klatce schodowej) zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Wyszkowie, zaś pies rasy Amstaff do Kliniki Weterynaryjnej w Warszawie. Na podstawie decyzji sądu rodzinnego małoletnie dzieci przekazane zostały pod opiekę pogotowia opiekuńczego.”
Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie wszczęła postępowanie w kierunku dwóch artykułów Kodeksu karnego:
Art. 160 § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Art. 155. Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
„W trakcie podjętych czynności procesowych przeprowadzono oględziny miejsca ujawnienia zwłok, a ciało zabezpieczono w prosektorium. Sekcja zwłok denata odbyła się w dniu 18 maja 2020 r. w prosektorium Szpitala Powiatowego w Makowie Mazowieckim. Podczas sesji biegły patomorfolog pobrał próbki w celu wykonania badań toksykologicznych. Ze wstępnej opinii wynika, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążenia” - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. - „Znaleziona w mieszkaniu kobieta odzyskała już przytomność, jednak z uwagi na stan zdrowia, nadal przebywa w szpitalu. Czynności procesowe z jej udziałem zostały przeprowadzone w dniu 15 maja 2020 r. Stan zdrowia mężczyzny, który leżał nieprzytomny na klatce schodowej, nie pozwala na przeprowadzenie czynności procesowych z jego udziałem.”
Prowadząca śledztwo wyszkowska prokuratura nie ujawnia treści zeznań przesłuchanej już kobiety. Z dalszymi decyzjami wstrzymuje się do czasu uzyskania wyników badań toksykologicznych, które mogą okazać się kluczowe. Śledztwo ma wyjaśnić nie tylko, co było przyczyną śmierci mężczyzny i narażenia na utratę życia dwójki pozostającej w szpitalu, ale też czy ktoś ponosi za to winę.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość