Skasował latarnię i znak. Zatrzymał się na drzewie

Wydarzenia

Skasował latarnię i znak. Zatrzymał się na drzewie

08.02.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Prawie 1,5 promila miał 30-letni kierowca, który skasował latarnię, znak drogowy i koniec końców rozbił się na drzewie. 
Niewiele mniej miał 28-latek, który slalomem jechał przez jedną z miejscowości w gminie Somianka. 
 
Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę w Wyszkowie na ul. Pułtuskiej o godz. 21.15. Z ustaleń policjantów wydziału ruchu drogowego wynika, że 30-letni obywatel Ukrainy, jadąc w kierunku centrum miasta, nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Zjechał na prawą stronę jezdni, gdzie uderzył w słup latarni, znak drogowy, a podróż zakończył rozbijając auto na drzewie.
Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie obywatela Ukrainy prawie 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnej celi. Na szczęście w dość poważnie wyglądającym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Niewiele mniej, bo 1,2 promila miał 28-letni mieszkaniec Wyszków, którego styl jazdy zwrócił uwagę policjantów z posterunku w Somiance przejeżdżających przez Nowe Kozłowo. Jadącego slalomem fiata mundurowi zauważyli w niedzielę tuż po północy. Mężczyzna siedzący za kierownicą nie tylko był pijany, ale też nie posiada prawa jazdy. Wkrótce stanie przed sądem.
Podobna sytuacja miała miejsce we wtorek 9 lutego w nocy. Policjanci z posterunku w Somiance tym razem w Jankach zatrzymali kierowcę hondy, którego sposób jazdy również wzbudził wątpliwości, jak się okazało podczas kontroli uzasadnione. 23-letni mieszkaniec gminy Somianka miał aż 2 promile.  
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Pożegnanie z gimnazjum (foto)

Pożegnanie z gimnazjum (foto)

To było wyjątkowe zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 2, które we wrześniu rozpocznie naukę ponownie jako Szkoła Podstawowa nr 4 (z dwoma rocznikami wygaszanego gimnazjum).
zobacz więcej
A teraz tak nas potraktowano…

A teraz tak nas potraktowano…

Dwie gminy powiatu wyszkowskiego – Długosiodło i Rząśnik – nie otrzymały złotówki z podzielonej w ostatnich dniach transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki pochodzą z funduszu COVID-19. - Koronawirus jest chyba wszędzie – komentują samorządowcy, którzy czują się pokrzywdzeni. - Jeśli polityka wchodzi do samorządu, to jest bardzo źle.
zobacz więcej
Czy przeszczep włosów to skuteczna metoda w przypadku nadmiernie wypadających włosów?

Czy przeszczep włosów to skuteczna metoda w przypadku nadmiernie wypadających włosów?

Z wypadającymi włosami mierzy się dzisiaj bardzo wiele osób. Utrata włosów może być spowodowana złym trybem życia, nieodpowiednią dietą, stresem czy wywołana chorobą. Niezależnie od przyczyny, utrata pięknej fryzury może znacząco wpłynąć na pewność siebie, co jest kolejnym negatywnym skutkiem. Co zrobić w przypadku, kiedy wzrost włosów wydaje się niemal niemożliwy? Nie musisz inwestować w perukę ani godzić się z zakolami — w wielu przypadkach możliwe jest wykonanie przeszczepu włosów.
zobacz więcej
Awaria wodociągu na Sowińskiego. Przerwa w dostawie wody do ok. 17

Awaria wodociągu na Sowińskiego. Przerwa w dostawie wody do ok. 17

Do poważanej awarii wodociągu doszło na ul. Sowińskiego, przy sklepie Mila. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że wody w okolicznych budynkach nie będzie do ok. godz. 17.
zobacz więcej