Setki misiów ratowników (foto)

Wydarzenia

Setki misiów ratowników (foto)

03.02.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Około 1000 pluszaków zebrali wyszkowscy strażacy w ramach kampanii „Twój miś może zostać ratownikiem”. Jej podsumowanie odbyło się 3 lutego w Szkole Podstawowej nr 1. - Wasze misie naprawdę zostaną ratownikami – małych uczniów zapewnił kpt. Marcin Turowski z wyszkowskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej.
- Odzew na akcję był ogromny - podkreślił. - Zebraliśmy ok. 1000 pluszaków. Przekazały je wszystkie szkoły podstawowe z gminy Wyszków, gimnazja, CEZiK „Kopernik”, fundacja „Idzik”, pracownicy urzędu miejskiego i ZS w Długosiodle. Chcielibyśmy wszystkim bardzo, bardzo podziękować! Misie będziemy przekazywać dzieciom poszkodowanym w wypadkach, żeby ten stres był dla nich jak najmniejszy. 
Wyszkowska straż zbiórkę maskotek prowadziła od 16 grudnia 2016 r. W tym czasie akcja trwała w całej Polsce: „Celem kampanii było udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.” – podkreślają pomysłodawcy.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość