Seria spotkań i warsztatów w ramach Tygodnia Bibliotek

Wydarzenia

Seria spotkań i warsztatów w ramach Tygodnia Bibliotek

22.04.2022
autor:
Na serię spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych wyszkowska książnica zaprasza w ramach Tygodnia Bibliotek - ogólnopolskiej akcji, która w tym roku przebiega pod hasłem „Biblioteka - świat w jednym miejscu”.
 
Tydzień Bibliotek (8-15 maja) organizowany jest już po raz 19 przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Program ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.
 
Na przeróżne spotkania i warsztaty wyszkowska biblioteka zaprasza codziennie w dniach 9 - 13 maja:
9 maja godz. 16: „Literacka dogoterapia” - wizyta Betty Winky rasy samoyed z opiekunem Moniką Szydlik, połączona z warsztatami literackimi
10 maja godz. 18: „Ikona światowego himalaizmu” - spotkanie z Krzysztofem Wielickim, jednym z najwybitniejszych himalaistów świata, wspinaczem, alpinistą, taternikiem, piątym człowiekiem na świecie, który zdobył Koronę Himalajów - 14 ośmiotysięcznych szczytów Ziemi
11 maja godz. 16: „Wiosenne programowanie w krainie królików” - warsztaty związane z kodowaniem i wykorzystaniem gry „Pixblocks” oraz robotów Photon (wiek 7-12 lat)
12 maja godz. 11: „Tajemnice królowej Szarlotki” - spotkanie autorskie z Marysią Maruszczyk (w ramach programu „Poruszające bajki o emocjach”)
12 maja godz. 16-19: Turniej gier planszowych (czytelnia naukowa)
13 maja godz. 14: „Książka pod chmurką” - zajęcia dla maluchów w wieku od 2 do 5 lat, książkowe animacje
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość