Seniorzy będą świętowali

Wydarzenia

Seniorzy będą świętowali

22.09.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Gmina Wyszków i Rada Seniorów zapraszają na Święto Seniora 2017, kóre obchodzone będzie 1, 6 i 7 października. Seniorzy zaczną od Mszy św., potem zaplanowane są zajęcia sportowe i występy artystyczne.
 
Niedziela 1 października godz. 12.30
W kościele pw. św. Wojciecha zostanie odprawiona Msza św. w intencji osób starszych.
Piątek 6 października godz. 10
Na II Wyszkowskie Senioralia organizatorzy Święta Seniora zapraszają do hali sportowej WOSiR. W programie taniec/zumba, konkurencje sportowo – rekreacyjne, a na koniec… grillowanie.
Sobota 7 października godz. 14
Występy artystyczne odbędą się oczywiście na scenie „Hutnika”. Spektakl „Moralność Pani Dulskiej” wystawi teatr POMIMO z DDP „Senior”. Wystąpią również: zespół „Perły z Lamusa” ze Skarżyska-Kamiennej oraz wyszkowskie zespoły śpiewacze „Nadbużanie” i „Wyszkowiacy” oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Podpalacz w rękach policjantów

Podpalacz w rękach policjantów

Podpalił samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego szybko zatrzymali 40-letniego wyszkowianina.
zobacz więcej
Zmarła Ewa Ryszawa

Zmarła Ewa Ryszawa

W Konstancinie-Jeziornie 22 lipca 2019 roku, w wieku 50 lat, zmarła Ewa Ryszawa, która od lat zmagała się z chorobą mięśni. Ostatnie 7 lat spędziła w specjalistycznym ośrodku dla ludzi respirowanych. W Wyszkowie działała w Stowarzyszeniu „Ważna Róża” oraz Monarze. Pracę zawodową rozpoczęła w wyszkowskim szpitalu, jako pielęgniarka na chirurgii. Do 2012 r. pracowała w Urzędzie Miejskim.

Jej pogrzeb odbędzie się 26 lipca (piątek). Po Mszy św. żałobnej o godz. 14 w kościele parafii św. Wojciecha, prochy Zmarłej zostaną złożone do grobu na cmentarzu parafialnym na Nadgórzu.

zobacz więcej
Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne

Nie milknie dyskusja na temat przyszłości wyszkowskich podstawówek, zwłaszcza Szkoły Podstawowej nr 4. Zdaniem radnego Krzysztofa Sobieskiego, burmistrz podjął w tej sprawie decyzję bez konsultacji z radnymi, w porozumieniu z nauczycielami SP1 i SP2. Domaga się debaty na temat szkoły – obecnego Gimnazjum nr 2.
Rada nie jest jednak w tej kwestii zgodna: - Środowisko jest skłócone, emocje są ogromne . Mieliśmy wpływ na decyzje, były rozmowy, nie róbmy tego teraz – apeluje przewodnicząca rady Elżbieta Piórkowska.
zobacz więcej
Wyszkowski Dzień Nauki: nie tylko informatyka (foto)

Wyszkowski Dzień Nauki: nie tylko informatyka (foto)

„Informatyka w społeczeństwie i życiu człowieka” – to przewodni temat 6. Dnia Nauki w gminie Wyszków, na który w tym roku burmistrz zaprosił wraz z Zespołem Szkół na Polonezie i filią Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica.
zobacz więcej