Senior na drodze

Wydarzenia

Senior na drodze

12.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Policja zapraszają seniorów na spotkanie, które odbędzie się 23 lipca w sali konferencyjnej starostwa. Spotkania w całym kraju organizowane są w ramach akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.
 
Celem ogólnopolskiej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne. Specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza) ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie, na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.
Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach, będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.
Spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. W Wyszkowie: we wtorek 23 lipca o godz. 15 w sali konferencyjnej starostwa powiatowego.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość