Senator Koc o Polskim Ładzie

Wydarzenia

Senator Koc o Polskim Ładzie

30.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Przed powstającą przy CEZiU Kopernik halą sportową Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konferencję prasową, by opowiedzieć o Polskim Ładzie.
 
- Korzystają z niego wszystkie samorządy – mówiła Maria Koc, senator i kandydatka do sejmu. - W pierwszym naborze samorząd powiatu wyszkowskiego pozyskał 11 mln zł na budowę tej hali. Kolejne 3 mln zł pochodzi z programu Sportowa Polska Ministerstwa Sportu i Turystyki i ponad 1 mln 300 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To bardzo duży zastrzyk pieniędzy.
Maria Koc przypomniała, że wszystkie wyszkowskie samorządy skorzystały z Polskiego Ładu: - Po pierwszym naborze samorządy powiatu wyszkowskiego pozyskały łącznie ponad 44 mln zł, a w drugim naborze już ponad 70 mln zł. Z tych środków budowane są drogi, kanalizacja, modernizowane są oczyszczalnie ścieków, prowadzona jest termomodernizacja obiektów oświatowych. Wkład własny jest tutaj niewielki. Przypominamy o Polskim Ładzie dlatego, że z tego programu zostało skierowane do samorządów już ponad 67 mld zł. Kolejny nabór jest w trakcie rozstrzygania. Polski Ład zmienia Polskę w wymiarze lokalnym.
Nina Wiśniewska -ados
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość