Samotnie wychowuje wnuki. Świąteczne paczki przekazali policjanci

Wydarzenia

Samotnie wychowuje wnuki. Świąteczne paczki przekazali policjanci

18.12.2020
autor: kom. Damian Wroczyński
Policjanci z posterunku w Długosiodle po raz drugi w tym roku włączyli się w akcję Świąteczna Paczka i ufundowali prezenty dla potrzebującej rodziny z gminy Długosiodło. Tym razem paczki trafiły do kobiety, która samotnie wychowuje czworo wnucząt, co ogromnie wzruszyło funkcjonariuszy. Mamy nadzieję, że podczas tegorocznego Bożego Narodzenia na twarzy rodziny zagości uśmiech.
 
W czwartek 17 grudnia przed południem kierownik Posterunku Policji w Długosiodle wspólnie z dzielnicowym oraz przedstawicielami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej przekazali świąteczne upominki rodzinie z gminy Długosiodło. Koordynatorem akcji był GOPS. Ogromne zaangażowanie funkcjonariuszy oraz instytucji pomocowej pozwoliło zebrać mnóstwo świątecznych upominków i rzeczy użytku codziennego.
To kolejna akcja, która pokazuje, że policjanci z powiatu wyszkowskiego są niezwykle solidarni, udzielając pomocy najbardziej potrzebujących i nie są obojętni, gdy ktoś tej pomocy oczekuje. Takie chwile, jak ta na długo zapadają w pamięci.
Dodatkowo funkcjonariusze przekazali maskotki. Każdy miś ma koszulkę, na której zamieszczony jest numer bezpłatnego Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz adres strony internetowej www.116111.pl. W czasie zagrożenia epidemiologicznego związanego z pandemią koronawirusa bezpośrednie spotkania i kontakty policjantów z dziećmi są znacznie ograniczone, jednak wyszkowscy policyjni profilaktycy starają się nadal w sposób aktywny promować bezpieczne zachowania wśród dzieci i młodzieży. Uświadamiają też najmłodszych, że policjanci gotowi są nieść im pomoc i wsparcie oraz bezpośrednio dbają o ich bezpieczeństwo.

SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość