Ryszard Petru w Wyszkowie (FOTO)

Wydarzenia

Ryszard Petru w Wyszkowie (FOTO)

30.09.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Nie chodzi o to, żeby ktoś chwilowo zaniżał ceny na stacjach benzynowych. Chodzi o to, żeby gospodarka sama dawała szanse na niskie koszty i wysokie wynagrodzenia – podczas wizyty w Wyszkowie mówił Ryszard Petru.
 
Spotkanie w Wyszkowie odbyło się na terenie CynkoMetu. - W 1975 r. Wyszków znalazł się w granicach województwa ostrołęckiego. 40% przemysłu zlokalizowane było właśnie w Wyszkowie. 8 największych zakładów w Wyszkowie zatrudniało prawie 2,5 tys. osób – historię wyszkowskiego przemysłu krótko opisał Grzegorz Nowosielski, kandydat paktu senackiego. - Transformacja ustrojowa mocno odcisnęła swoje piętno na wyszkowskich zakładach. W latach 90. bezrobocie i przestępczość królowały w Wyszkowie. Kiedy w 2002 r. zostałem burmistrzem, walka z tymi patologiami była moim największym wyzwaniem. Dzisiaj mamy w Wyszkowie nowe otwarcie gospodarcze. Mamy niskie bezrobocie, bardzo dobrą infrastrukturę w dzielnicy przemysłowej. Dzisiaj jesteśmy w CynkoMecie, firmie, która kilkanaście lat temu zagościła w Wyszkowie i dała nowy początek gospodarczemu Wyszkowowi. 
- Moje hasło wyborcze brzmi „Silna gospodarka” – ogólnopolska i lokalna. To, że tak wiele udało się w Wyszkowie zrobić, jest zasługą samorządu. Dlatego popieram kandydata paktu senackiego, burmistrza Grzegorza Nowosielskiego – powiedział Ryszard Petru, kandydat Trzeciej Drogi, który o poselski mandat ubiega się w Warszawie. - Przed nam poważne wyzwania gospodarcze. Inflację mamy niby na poziomie 8%, ale na pewno jest zaniżona ze względu na spadek cen paliw i energii. Nie chodzi o to, żeby ktoś chwilowo zaniżał ceny na stacjach benzynowych. Chodzi o to, żeby gospodarka sama dawała szanse na niskie koszty i wysokie wynagrodzenia.
W spotkaniu wzięli udział kandydaci Trzeciej Drogi do sejmu z naszego okręgu, m.in. Paweł Turek: - Jestem człowiekiem, który nie lubi narzekać. Jestem człowiekiem, który ludzi działać i bierze sprawy w swoje ręce. Swoje doświadczenie samorządowe chciałbym wykorzystać w pracy parlamentarnej. Znam problemy i potrzeby zwykłych ludzi. Kandyduję, bo uważam, że obecna polityka idzie w złym kierunku: skłócania z Unią Europejską, podziału obywateli, osłabiania samorządu. A ja chcę żyć w normalnym kraju.
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dlaczego kierowcy nie powinni zapominać o wymianie akumulatora?

Dlaczego kierowcy nie powinni zapominać o wymianie akumulatora?

Chyba każdy kierowca wie o tym, że akumulator w samochodzie jest odpowiedzialny za dostarczenie energii niezbędnej do uruchomienia silnika. Jeśli akumulator jest słaby lub uszkodzony, może nie być w stanie dostarczyć wystarczającej mocy do rozruchu, co może skutkować niemożnością uruchomienia pojazdu. W tym artykule dowiesz się tego, kiedy wymienić akumulator na nowy i jakie mogą być sygnały, wskazujące na tę konieczność.
[obraz_1]
zobacz więcej
Strefa płatnego parkowania będzie większa

Strefa płatnego parkowania będzie większa

Rada miejska zdecydowała, że od 1 stycznia 2024 strefa płatnego parkowania w centrum Wyszkowa zostanie poszerzona o ul. Chopina i częściowo ul. Wąską. Dyskusja dotyczyła nie tylko samej strefy, ale szerszego problemu, jakim jest parkowanie w mieście, zarówno na osiedlach bloków, jak i w pasach drogowych. 
zobacz więcej
Praca w żłobku - często zadawane pytania

Praca w żłobku - często zadawane pytania

Planujesz rozpocząć pracę w żłobku, ale nie jesteś pewna, czy to odpowiednie zajęcie dla Ciebie? Zapoznaj się z naszym artykułem. Poznasz odpowiedzi na często zadawane przez przyszłe opiekunki pytania, co pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Dowiesz się także, jak rozpocząć karierę i jakie wymagania trzeba spełnić, by móc opiekować się dziećmi. 
zobacz więcej
W Wyszkowie ponownie zagra WOŚP

W Wyszkowie ponownie zagra WOŚP

28 stycznia 2024 r. po raz 32. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Do akcji ponownie włącza się Wyszków, który właśnie zarejestrował sztab.
zobacz więcej