Rozpoczęła się budowa windy dla spółdzielców i pacjentów

Wydarzenia

Rozpoczęła się budowa windy dla spółdzielców i pacjentów

17.11.2023
autor: Sylwia Bardyszewska
Wyszkowski szpital rozpoczął budowę windy w budynku przy ul. Sowińskiego, który dzieli m.in. ze spółdzielnią „Przyszłość”.
 
Budynkiem usługowo-handlowym przy ul. Sowińskiego administruje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przyszłość”, ale właścicieli jest kilku. Swoje lokale, oprócz spółdzielni, mają Poczta Polska, PSS „Społem”, Zakład Usług Kominiarskich i SPZZOZ, który prowadził tam m.in. poradnie diabetologiczną i pulmonologiczną.
Budowa windy planowana była od lat, ale dotychczas nie udało się tego przedsięwzięcia zrealizować. - Spółdzielnia mieszkaniowa nie miała i nie ma możliwości skorzystania ze środków zewnętrznych na sfinansowanie tego typu inwestycji - w czerwcu mówił nam prezes Mirosław Marszał. - Środki zewnętrzne na likwidację barier architektonicznych mogą pozyskiwać natomiast placówki medyczne.
Spółdzielni udało się porozumieć z SPZZOZ. Szpital wykonał projekt i pozyskał dofinansowanie. Przetarg na wykonanie zadania wygrała oferta firmy INTERO SERWIS z Warszawy w wysokości 297 tys. zł. Dwuprzystankowa platforma do transportu osób niepełnosprawnych ruchowo powstaje przy wejściu do spółdzielni i przy poczcie. Kosztami eksploatacji SPZZOZ i SM „Przyszłość” będą dzieliły się po połowie.
Odkąd poradnie zostały przeniesione do szpitala, lokale w budynku przy ul. Sowińskiego są puste. Jakie dyrekcja ma plany? - Trwają prace projektowe niewielkiej przebudowy tego lokalu. Jak będą gotowe, powiem o zamierzeniach - mówi dyrektor SPZZOZ Tomasz Boroński.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość