Rodzaje ogrzewania domu

Wydarzenia

Rodzaje ogrzewania domu

04.03.2021
autor: materiał zewnętrzny
Wybór ogrzewania powierzchni mieszkalnej to niełatwa decyzja, z którą przyszli właściciele muszą się zmierzyć już na etapie planowania. Efektywne ogrzewanie to gwarancja naszej wygody i komfortu cieplnego. Na rynku jest dostępnych wiele metod grzewczych. Jednakże znalezienie rozwiązania na miarę naszych oczekiwań, będącego jednocześnie korzystnym pod względem finansowym to spory wyczyn. Jakie ogrzewanie sprawdzi się do domu? Czym się kierować i na, co uważać? Odpowiadamy!
 

Metody grzewcze - różnice

Ogrzewanie domu to jedna z najbardziej kosztownych instalacji, biorąc pod uwagę zarówno montaż, jak i koszty eksploatacyjne. Dostępne na rynku rozwiązania mogą różnić się od siebie systemem grzewczym, sposobem działania czy skutecznością. Jednych zachwyci klasyczna podłogówka, drudzy wybiorą ogrzewanie elektryczne. Dobór odpowiedniego ogrzewania to zatem nie lada wyzwanie. W zależności od grubości ścian, ilości termicznych mostków czy izolacji budynku sprawdzą się inne metody. Warto wówczas zwrócić się o pomoc do specjalisty, który dobierze ogrzewanie względem Państwa oczekiwań, a także warunków mieszkaniowych. Z pomocą przychodzimy również i my! Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przegląd najlepszych metod grzewczych. Oto one!
 

Ogrzewanie podłogowe

Wodne, elektryczne, a może powietrzne? Ogrzewanie podłogowe to świetna alternatywa tradycyjnych metod grzewczych. Jest gwarancją niesamowitego komfortu cieplnego, a co najważniejsze - znacząco obniża koszty eksploatacyjne. Podłogówka sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu bez względu na wielkość czy przeznaczenie. Co ciekawe, może stanowić zarówno bazę grzewczą, jak i być uzupełnieniem dotychczasowego systemu. Zalecamy jednak wybór wodnego ogrzewania podłogowego ze względu na komfort użytkowania oraz stosunkowo niskie koszty aniżeli w przypadku podłogówki elektrycznej. Choć wariant ten jest równie skuteczny, sprawdzi się raczej do ogrzania pojedynczych pomieszczeń.
 

Ogrzewanie podczerwienią

I dla alergików, i dla osób ceniących sobie estetykę! Z roku na rok ogrzewanie podczerwienią zdobywa coraz większe grono zwolenników. My wiemy dlaczego! Wykorzystanie promieniowania podczerwonego to doskonałe rozwiązanie, które jest proste w montażu, a zarazem energooszczędne. Emitowane przez promienniki i panele grzewcze fale podczerwone odpowiadają za równomierny rozkład ciepła, tym samym są niebywale wydajne. Ogrzewanie na podczerwień sprawdzi się zarówno do ogrzania naszych czterech kątów, jak i hal czy obiektów przemysłowych. Odpowiednio dobrany system pozwoli nie tylko zredukować utratę ciepła, lecz także wpłynie pozytywnie na nasze zdrowie i ogólne samopoczucie.

O zaletach ogrzewania podczerwienią, moglibyśmy mówić bez końca! Jeżeli wahasz się nad zmianą dotychczasowej instalacji grzewczej, koniecznie zajrzyj na stronę - https://ogrzej.com.pl/category/panele-grzewcze-grzejniki-na-podczerwien. Firma Ogrzej od wielu lat specjalizuje się w produkcji i montażu rozwiązań grzewczych, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Znajdziesz tam wysokiej klasy promienniki grzewcze, panele na podczerwień i wiele innych rozwiązań, których nie może u ciebie zabraknąć!
 

Ogrzewanie solarne

Instalacje solarne budzą poniekąd wątpliwości, i to niemałe! Z jednej strony mamy do czynienia z pozyskaniem darmowej energii ze słońca. Z drugiej natomiast powinniśmy liczyć się z wysokimi kosztami. Pod względem eksploatacji jest to jedno z tańszych rozwiązań... Niemniej jednak koszt zakupu kolektorów oraz ich montaż mogą przewyższyć nasze oczekiwania. Ogrzewanie solarne nie powinno stanowić bazy grzewczej. Instalacja tego rodzaju nie jest w stanie zapewnić nam ciepła przez cały rok.
 

Ogrzewanie kominkowe

Wizja zamontowania kominka w domku jednorodzinnym jest wyjątkowo atrakcyjna. Ogrzewanie kominkowe podniesie walory estetyczne, a także skutecznie dogrzeje pomieszczenie. Decydując się na rozwiązanie tego typu, warto rozważyć nieco bardziej zaawansowaną technikę, tj. płaszcz wodny, który ogrzeje także wodę. System Dystrybucji Gorącego Powietrza to strzał w dziesiątkę. Ciepłe powietrze zostaje rozprowadzone równomiernie po całym domu, a my będziemy mogli cieszyć się niesamowitym klimatem. System ten uruchamia się bardzo szybko, tym samym nie naraża nas na nadmierną utratę ciepła. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego, a zwłaszcza dla alergików. Unoszący się kurz i różnorakie pyłki mogą dać się we znaki...
 

Ogrzewanie gazowe

Coś dla zapominalskich! Ogrzewanie gazowe jest korzystne pod względem ceny, jak i jakości. Podłączony do instalacji centralnego ogrzewania piec gazowy włącza się automatycznie, gdy temperatura w domu spadnie poniżej określonego poziomu. Rozwiązanie to jest zwykle cenione przez domowników, gdyż jest ono gwarancją wysokiego komfortu cieplnego i łatwości użytkowania. Instalując ogrzewanie gazowe, nie będziesz musiał martwić się o nic więcej!

Ogrzewanie domu – co wybrać?

Konieczność samodzielnego ogrzewania domu jednorodzinnego niejednokrotnie przysporzy wam trudności. Podjęcie słusznej decyzji nie należy do najłatwiejszych. Dostępne na rynku metody grzewcze kuszą swą innowacyjnością. Nie zawsze jednak sprawdzą się akurat u ciebie! Decydując się na konkretne rozwiązanie, zróbmy dokładny research. W zależności od charakteru czy wielkości powierzchni zdecydujemy się na inny rodzaj ogrzewania. Technologie grzewcze obecnie podążają ku ekologii i nowoczesnemu podejściu... A ty? Co wybierzesz?

Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość