Rejestracja czasu pracy w transporcie drogowym - co warto wiedzieć?

Wydarzenia

Rejestracja czasu pracy w transporcie drogowym - co warto wiedzieć?

12.05.2022
autor: materiał zewnętrzny
Praca w szeroko rozumianym transporcie wiąże się z wieloma zagrożeniami - stąd tak ważne jest zapewnienie pracownikom maksymalnego bezpieczeństwa. W związku z tym każdy kierowca musi stosować się do określonych przepisów i restrykcji. Czytaj dalej, a dowiesz się, co warto wiedzieć o rejestracji czasu pracy w transporcie drogowym.
 

Jakie czynności wliczają się w czas pracy kierowcy ciężarówki?

Na czas pracy kierowcy składa się sporo elementów. Chociaż wiele osób jest zdania, że chodzi wyłącznie o prowadzenie pojazdu, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

Zakres obowiązków kierowcy obejmuje takie czynności jak:

  • rozładunek,
  • załadunek,
  • ciągłe pełnienie nadzoru zarówno nad samym pojazdem, jak i tym, co znajduje się w jego wnętrzu.

Ponadto musi on dbać również o:

  • konserwację pojazdu,
  • dopełnianie służbowych formalności,
  • a nawet sprzątanie.

Jak widać, obowiązków jest naprawdę wiele i z pewnością wymagają one od każdego kierowcy systematyczności oraz odpowiedzialności.

Rejestracja czasu pracy - co należy o niej wiedzieć?

Każdy kierowca musi w pełni dostosować się do panujących zasad. Według obowiązujących przepisów, czas pracy kierowcy określany jest na 48 godzin tygodniowo, jeżeli okres rozliczeniowy wynosi cztery miesiące.

Warto również wiedzieć, że łamanie tych przepisów wiąże się z nałożeniem wysokich kar pieniężnych, które dotyczą zarówno samego pracownika, jak i firmy przewozowej. Nic więc dziwnego, że rejestracja czasu pracy jest niezwykle istotna. Do dokładnego wyliczenia czasu potrzebny jest również specjalny rejestrator, który pozwala w pełni kontrolować wymiar pracy.

Gdzie szukać dedykowanych urządzeń?

Patrząc na opinie w sieci, w ofercie sklepu https://sklep.install.pl dostępne są wysokiej jakości urządzenia. Takie, które nie tylko wpływają na komfort, ale przede wszystkim sprawiają, że wymierzanie godzin pracy staje się o wiele łatwiejszym zadaniem.


 

Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie
ul. gen. Wł. Sikorskiego 23/31,
07-200 Wyszków

ogłasza

Konkurs na stanowisko
PREZESA
ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI

Szczegóły konkursu, wymagania wobec kandydatów oraz tryb i termin składania ofert, a także Regulamin prowadzenia konkursu dostępne są na stronie internetowej Spółdzielni (www.smspojnik.pl)

Rada Nadzorcza
Spółdzielni Mieszkaniowej
„Spójnik” w Wyszkowie

Zitcom