Regeneracja turbosprężarek w firmie Krymar

Wydarzenia

Regeneracja turbosprężarek w firmie Krymar

14.07.2020
autor: materiał zewnętrzny
Producenci wielu samochodów coraz częściej decydują się na wyposażenie silnika w doładowanie. Zarówno w jednostkach benzynowych, jak i wysokoprężnych najpopularniejszą formą doładowania jest turbosprężarka. Co prawda spotykamy się z kompresorami czy sprężarkami mechanicznymi, ale nadal to popularne turbo jest liderem w zwiększaniu mocy pojazdu. Wiele osób ma jednak obawy przed zakupem samochodu z turbiną. Takie auta są powszechnie uważane za skomplikowane w budowie i drogie w eksploatacji. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że w obecnych czasach nawet jeśli nasza turbosprężarka zostanie uszkodzona to można ją naprawić. Regeneracja turbosprężarek to pozornie trudne zadanie, ale na szczęście na terenie polski są zakłady, które nam to umożliwią.
 

Czym jest turbosprężarka i jak działa w samochodzie?

Popularne turbo to urządzenie mechaniczne, które zwiększa moc silnika poprzez wtłoczenie większej ilości powietrza do komory spalania. Jej budowa jest stosunkowo prosta. Jak sama nazwa wskazuje składa się ona z dwóch podstawowych elementów - turbo i sprężarki. Ta pierwsza to tak zwana część ciepła, a druga - część zimna. Są one w samochodzie połączone poprzez wał i zawierają wirniki. Sprężarka stanowi element układu dolotowego, a turbina jest częścią układu wylotowego. Dodatkowo w budowie turbo możemy wyróżnić pierścienie uszczelniające, łożyska oraz kanały olejowe.

Mechanizm działania turbosprężarki jest stosunkowo prosty. Jest ona napędzana przez gazy wylotowe, które przelatują przez turbinę i są wydalane przez układ wydechowy. Ruch obrotowy wirnika turbiny jest przekazywany przez wał do wirnika sprężarki. Tam powietrze zostaje sprężone, a następnie jest kierowane do układu dolotowego. Dzięki temu do każdego cylindra wpada większa ilość tlenu, który umożliwia spalenie większej ilości paliwa, a w konsekwencji zwiększa moc silnika.

Problemy z turbosprężarkami

W naszym kraju powszechny jest mit o awaryjności samochodów wyposażonych w turbo. W rzeczywistości turbosprężarki rzadko psują się same z siebie. Zwykle naprawa to konsekwencja innych usterek w aucie lub nieznajomości zasad obchodzenia się z tego typu doładowaniem. Posiadając auto z turbosprężarką należy pamiętać, że ten mechanizm jest narażony na pracę w ekstremalnych warunkach. Wirnik turbiny kręci z prędkością do 200 000 obrotów na minutę, a temperatura w środku osiąga nawet 900°C. Dlatego tak ważne jest, żeby dbać o to jaki olej lejemy do samochodu i jak często jest on wymieniany. Warto również pamiętać, żeby po długiej podróży nie gasić od razu silnika, który jeszcze przed chwilą pracował na wysokich obrotach. Dajmy mu odpocząć pozostawiając go przez kilkanaście sekund na biegu jałowym. Aby cieszyć się wieloletnią sprawnością silnika z turbiną często sprawdzajmy poziom i stan oleju silnikowego. To od jego kondycji zależy działanie całej turbiny.

Regeneracja turbosprężarek

Jeśli jednak zdarzyła się usterka to nie należy się zamartwiać. Regeneracja turbosprężarek może zostać wykonana w ASO, lecz wiąże się to z dużymi kosztami. Zdecydowanie lepiej powierzyć swoją turbinę firmie, która profesjonalnie się tym zajmuje. Liderem w branży regeneracji turbosprężarek jest TurboKrymar. Posiadają oni zespół specjalistów i profesjonalny sprzęt, dzięki czemu są w stanie zapewnić drugie życie każdej turbinie.

TurboKrymar zajmuję się

Firma wykorzystuje lata doświadczenia w branży, żeby wykonywać swoją pracę rzetelnie i w jak najkrótszym czasie. Dzięki trzyletniej gwarancji mamy pewność, że turbo nie zepsuje się tuż po wyjeździe z warsztatu. Dodatkową zaletą są konkurencyjne ceny regeneracji. Zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również do:
Auto Klinika Białystok
http://autoklinika.bialystok.pl/felgi/malowanie-proszkowe-felg/
ul.Sosabowskiego 1
15-178 Białystok

SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość