Rada powiatu zgodziła się na zwolnienie Adama Mroza z pracy

Wydarzenia

Rada powiatu zgodziła się na zwolnienie Adama Mroza z pracy

26.06.2024
autor: Sylwia Bardyszewska
Rada powiatu wyraziła zgodę na zwolnienie z pracy radnego Adama Mroza, który w urzędzie miejskim pełni funkcję naczelnika wydziału inwestycji. Sam zainteresowany zachęcał do przyjęcia uchwały. - Każdy ma prawo dobierać pracowników, do których ma zaufanie. Jeśli między nami tych relacji nie ma, to ja to szanuję - powiedział, odnosząc się do wniosku skierowanego przez burmistrza Płochockiego.
 
Zgodnie z prawem, radnego nie można zwolnić bez zgody rady, o ile jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Tak jest w przypadku Adama Mroza zatrudnionego w urzędzie miejskim. 
Wniosek burmistrza Piotra Płochockiego o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym wpłynął 12 czerwca. Sprawą zajęła się komisja skarg i wniosków. - W ww. wniosku Burmistrz Wyszkowa jako pracodawca wskazał, że radny zatrudniony jest w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie na stanowisku naczelnika wydziału inwestycji i bezpieczeństwa. Burmistrz Wyszkowa, dążąc do optymalizacji procesów zarządczych w najbliższym czasie wprowadzi zmiany Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, polegające między innymi na likwidacji Wydziału Inwestycji i Bezpieczeństwa. Mając na uwadze powyższe, wyraża się zgodę na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, gdyż podstawą rozwiązania stosunku pracy są zdarzenia niezwiązane z wykonywaniem przez radnego mandatu - uzasadnienie uchwały przedstawił przewodniczący komisji Marek Kaniewski.
- Choć całe zdarzenie ma charakter polityczny, to uważam, że nie powinniśmy w tej sprawie politycznych sporów toczyć - głos zabrał Adam Mróz. - Jest dostatecznie wiele obszarów, które nas różnią, które nas dzielą. Pewnie niepotrzebnie. Wniosek wydaje się oczywisty. Jestem legalistą. Uważam, że burmistrz Płochocki legalnie wygrał wybory, ma prawo do właściwego doboru osób, z którymi chce pracować, do których ma zaufanie. To jest oczywiste, nie zamierzam z tym dyskutować. Państwa też zachęcam do tego, żebyście poparli państwo tę uchwałę.
- Czuję się spełniony. Przez wiele lat realizowałem inwestycje wspólnie z burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim, który siedzi obok mnie, oraz wieloma innymi osobami, które spotkałem na swojej drodze. Zostawiam miasto, gminę, szczególnie wioski naprawdę zmienione przez szereg ostatnich lat - podkreślił Adam Mróz. - Uważam, że to także część mojego udziału; jestem z tego bardzo dumny, bardzo zadowolony. Oczywiście, nie ma ludzi nie do zastąpienia. Życzę, żeby gmina Wyszków rozwijała się dalej dobrze. Wiele zrobiliśmy; to są kilometry dróg, wodociągi, kanalizacje, wciąż potrzebne remonty, ale także nowe obiekty kubaturowe. Wszyscy wiemy, że do zrobienia jest wciąż bardzo wiele. Każdy ma prawo dobierać pracowników, do których ma zaufanie. Jeśli między nami tych relacji nie ma, to ja to szanuję. Mam nadzieję, że moje doświadczenie, wiedza gdzieś zostaną wykorzystane.
Adam Mróz nie brał udziału w głosowaniu. Za wyrażeniem zgody na zwolnienie go z pracy zagłosowało 16 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość