Rada miejska odwołała i powołała skarbnika

Wydarzenia

Rada miejska odwołała i powołała skarbnika

20.06.2024
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Rada miejska 20 czerwca podjęła uchwałę w sprawie odwołania ze stanowiska skarbnika Gminy Wyszków Dariusza Korczakowskiego i powołania Anny Osowieckiej.
 
Dariusz Korczakowski pracę w wyszkowskim urzędzie, jako skarbnik, rozpoczął 20 lat temu, krótko po tym, jak burmistrzem Wyszkowa po raz pierwszy został Grzegorz Nowosielski. Teraz planuje rozpocząć pracę w innym samorządzie. Jak już informowaliśmy, 20 maja złożył rezygnację z funkcji skarbnika, prosząc o rozwiązanie stosunku pracy z dniem 30 lipca.
Zgodnie z przepisami, uchwałę o odwołaniu skarbnika musi podjąć rada miejska, co nastąpiło 20 czerwca.
- Osoby, które śledziły obrady w poprzedniej kadencji, wiedzą, że nie zawsze mieliśmy to samo zdanie z panem skarbnikiem - przyznał przewodniczący rady Adam Szczerba. - Spieraliśmy się na argumenty, poglądy jeśli chodzi o funkcjonowanie budżetu czy gminy. Myślę, że to były dosyć owocne dyskusje. Dziękuję serdecznie za te lata i życzę powodzenia na nowej drodze obowiązków samorządowych. 
- Przyszło nam współpracować bardzo krótko, a mimo to zdążyłam już sobie tę współpracę bardzo cenić - dodała zastępczyni burmistrza Alicja Staszkiewicz. - W imieniu urzędników i radnych chcielibyśmy podziękować za wkład pracy przeszło 20-letni. Ma pan opinię doskonałego fachowca. Mam nadzieję, że wykorzysta pan wszystko, co tutaj zdobył, także swoje olbrzymie doświadczenie w nowym samorządzie.
- Miałem okazję krótko współpracować z panem skarbnikiem. Od razu uświadomił mnie, że pracuje tutaj ponad 20 lat. Pomyślałem, że czasami tak jest, że człowiek do pewnego miejsca przyrośnie. Przychodzi wewnętrzna naturalna potrzeba zmiany środowiska. W pewien sposób ubolewam, bo miałem nadzieję, że w pewien sposób nasza współpraca się rozwinie po tych owocnych początkach. Chciałbym powiedzieć, że rozumiem i liczę jeszcze na współpracę z panem skarbnikiem - powiedział burmistrz Piotr Płochocki.
- Bardzo dziękuję za uznanie. Zamykam pewien rozdział w swoim życiu. Poprzedniemu szefowi już dziękowałem. Chciałem podziękować również burmistrzowi Płochockiemu za miesiąc intensywnej pracy. Dziękuję państwu radnym. Życzę przede wszystkim dbania o budżet gminy - żegnał się Dariusz Korczakowski.
Jednocześnie zwrócił się do radnych o powołanie na swoją następczynię Anny Osowieckiej. 
Przyszła pani skarbnik jest wieloletnim pracownikiem Urzędu Miejskiego w Wyszkowie. W ostatnich latach zatrudniona była na stanowisku naczelnika wydziału finansowo-budżetowego i jednocześnie pełniła funkcję głównego księgowego urzędu i zastępcy skarbnika. Jest dyplomowaną ekonomistką, posiada wyższe wykształcenie zawodowe uzyskane w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa) na Wydziale Ekonomiki Produkcji.
- Przeszła przez różne szczeble kariery wewnątrz urzędu. Spełnia warunki stawiane przez Ustawę o finansach publicznych, jeśli chodzi o posiadane wykształcenie i doświadczenie - dodała sekretarz gminy Anna Gołębiewska.
Na stanowiska skarbnika Anna Osowiecka zostanie powołana z dniem 31 lipca.
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość