Punkt szczepień masowych na wyszkowskiej hali

Wydarzenia

Punkt szczepień masowych na wyszkowskiej hali

07.04.2021
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. wosir.pl
Decyzję o organizacji punktu szczepień masowych na hali WOSiR podjęła gmina Wyszków we współpracy ze szpitalem. Trwają intensywne przygotowania, ale wiele zależy od tego, kiedy powstające w całej Polsce tego typu punkty otrzymają szczepionki.
 
Przypomnijmy, że pod koniec marca rząd ogłosił przyspieszenie Narodowego Programu Szczepień: „Większa liczba punktów szczepień, poszerzenie kadry kwalifikującej i wykonującej szczepienia, a przede wszystkim więcej szczepionek – w II kwartale tego roku wchodzimy w nową fazę realizacji Narodowego Programu Szczepień. W obliczu III fali pandemii COVID-19 musimy działać zdecydowanie. Dzięki zmianom, które wprowadzamy i zwiększeniu dostaw, będziemy mogli szczepić szybciej!”
Do tej pory szczepienia odbywały się m.in. w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej, stacjonarnych placówkach medycznych i szpitalach. Rząd chce ten katalog poszerzyć m.in. o organizowane przez samorządy punkty szczepień masowych. - Według danych producentów, w kwietniu do Polski ma przyjechać ok. 5 mln dawek szczepionek. A ilości deklarowane sięgają 7 mln. Przygotowujemy system na te dostawy – mówił pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. 
W całej Polsce samorządy zaczęły tworzyć punkty szczepień masowych. Wyszkowski przeznaczył do tego celu halę WOSiR na os. Polonez - obiekt z dużym zapleczem i parkingiem, kilkoma wejściami, z powodu obostrzeń wyłączony z użytkowania dla sportowców. Pod względem logistycznym punkt szczepień ma przygotować gmina, medycznym - wyszkowski szpital. Co ważne, z punktu będą mogli skorzystać mieszkańcy całego powiatu wyszkowskiego, nie tylko miasta i gminy Wyszków.
- Tempo prac przygotowawczych jest bardzo duże - mówi zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska. - Ruszymy tak szybko, jak to będzie możliwe. Zależy nam, by umożliwić szczepienia jak największej liczbie mieszkańców i odciążyć szpital.
O konkretnej dacie ciężko jednak mówić. Zależy od uruchomienia przez rząd systemu i dostawy szczepionek.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość