Ptasie historie Wandy Wolf (FOTO)

Wydarzenia

Ptasie historie Wandy Wolf (FOTO)

01.04.2022
autor: Elżbieta Szczuka
Cichy świergot ptaków powitał przybyłych do Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na wernisaż wystawy ceramiki Wandy Wolf. Wystawa nosi tytuł „Ptasie historie”.
 
Wanda Wolf, artystka ceramiczka, ze swoimi pięknymi ptakami przyjechała do Wyszkowa z Nowych Ręczajów, gmina Poświętne powiat wołomiński, gdzie od pewnego czasu ma pracownię „Gliniany Blues” i tworzy ceramikę dekoracyjną, użytkową oraz rzeźbę ceramiczną.
Artystkę przedstawiła Irena Filipowicz, instruktor ds. plastyki w WOK. Wanda Wolf jest „wychowanką” mistrza Stanisława Tworzydło. W latach 2014-2019 pogłębiała swoją wiedzę w Pracowni Technik Ceramicznych warszawskiej ASP pod kierunkiem dr. hab. Stanisława Bracha. Jest współautorką plenerów artystycznych w Chrzęsnem, pomysłodawczynią i kuratorką wystawy rzeźby ceramicznej „Z Ziemi” w przestrzeni parkowej pałacu w Chrzęsnem, uczestniczką wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. 
Wystawa „Ptasie historie” nie jest ściśle dekoracyjna, ma swoje przesłanie.
Wystawa „Ptasie historie” to próba zmierzenia się z bardzo ważnymi dla mnie tematami w relacji człowiek – natura. Wszechobecność człowieka i jego ingerencja w doskonałość natury. Użyłam ptaków jako głównych aktorów, ponieważ to one najbardziej kojarzą mi się z wolnością, swobodą, przestrzenią – napisała Wanda Wolf w  towarzyszącym wystawie folderze. Wykorzystałam porcelanę jako główne tworzywo - wymagające, nieco kapryśne i niechętnie poddające się woli człowieka, lecz dające ogromne możliwości, które próbowałam wykorzystać na miarę swoich umiejętności. Chciałabym, aby zetknięcie z tą wystawą wyzwoliło w widzu potrzebę opowiedzenia własnej „ptasiej historii”.
Oprócz ptaków wykonanych m.in. z porcelany i szamontu można też podziwiać prezentowaną na ścianach grafikę artystki, nawiązująca do tematu wystawy. 
Tę przyjemną dla oka wystawę, składającą się z 4 punktów poruszających różne tematy, można oglądać w galerii WOK „Hutnik” do 24 kwietnia.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość