Psychoterapia jako inwestycja w siebie

Wydarzenia

Psychoterapia jako inwestycja w siebie

21.08.2024
autor: artykuł sponsorowany
Przez lata mówiąc o wizytach w gabinecie psychoterapeuty wspominano przede wszystkim o tym, jak bardzo mogą one wspierać proces poprawy samopoczucia. I dziś zwraca się uwagę na to, że są w stanie ułatwić rozprawienie się z wieloma codziennymi problemami. Coraz częściej wskazuje się jednak na ich jeszcze jedną zaletę. Podkreśla się, że kontakt z psychologiem może być postrzegany jako inwestycja w lepsze jutro.
 

Psycholog – trener umysłu?

Modny w ostatnich latach trener personalny jest nieoceniony jako osoba, dzięki której możemy dbać o kondycję psychiczną. Dlaczego więc dobry psycholog Trójmiasto nie mógłby być postrzegany jako jego odpowiednik troszczący się o nasz umysł. Dzięki regularnym wizytom można przecież nauczyć się nie tylko lepszego rozumienia siebie. Psycholog jest też w stanie wzbogacić naszą wiedzę z zakresu radzenia sobie ze stresem. Ten staje się codziennym towarzyszem wielu osób, dobrze jest więc wiedzieć, że istnieją techniki pozwalające na zminimalizowanie jego szkodliwego wpływu na kondycję psychiczną. Mówiąc o roli psychologa jako trenera umysłu należy wspomnieć i o tym, że jest on w stanie wesprzeć swoich pacjentów w zakresie poprawy komunikacji. Wiele niejasności w życiu zawodowym i prywatnym ma przecież swoje źródło w tym, że nie wie się, jak efektywnie wyrażać swoje potrzeby. Plusem regularnych kontaktów z psychologiem może okazać się także zwiększenie samoświadomości. Każdy z nas ma zarówno swoje słabsze, jak i mocniejsze strony, a psychoterapia Gdańsk może być nieoceniona w procesie odkrywania własnych zalet.

Psycholog – inwestycja w dziś i jutrzejsza oszczędność

Stare powiedzenie o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć, coraz częściej jest przywoływane także w kontekście pomocy, jaką może nam zaoferować trójmiejski psycholog. Regularna praca z nim jest przecież najlepszym sposobem na wykrywanie i rozwiązywanie problemów, gdy te są jeszcze nieskomplikowane i łatwe do opanowania. Ignorowanie ich może wydawać się dobrym pomysłem jedynie na krótką metę. Prowadzi do narastania nieporozumień i do zmieniania ich w niemal niemożliwe do rozwiązania.

Co ciekawe, psychoterapia może pomóc w rozwiązaniu także tych problemów, których nie kojarzy się zwykle z typowymi powodami wizyty u specjalisty. Coraz więcej osób szuka przecież wsparcia choćby po to, aby uczynić swoją pracę bardziej wydajną. Lepsza kondycja psychiczna to także lepsza koncentracja na obowiązkach, wyższy poziom skupienia i większe zaangażowanie. Są to cechy pożądane bez względu na to, czy zajmuje się stanowisko kierownicze, czy jest się szeregowym pracownikiem. Kontakt z psychologiem może też skutecznie zniechęcić do substytutów terapii takich, jak uciekanie w używki albo w zakupy. Wspomniane rozwiązania początkowo wydają się skutecznymi formami radzenia sobie ze stresem. W dłuższej perspektywie są jednak nie tylko nieefektywne, ale i niebezpieczne, a pozbycie się szkodliwych nawyków należy do zadań dość skomplikowanych. Pozwalając sobie na pewne uproszczenie można więc zauważyć, że regularny kontakt z psychologiem nie pozostaje bez wpływu nie tylko na ogólne samopoczucie, ale nawet – na zdrowie fizyczne.

Nina Wiśniewska - lipiec 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość