Przydatne akcesoria tkackie.

Wydarzenia

Przydatne akcesoria tkackie.

22.07.2021
autor: materiał zewnętrzny
Tkactwo to rzemiosło, które wraca do łask. Powstaje coraz więcej manufaktur, oferujących nietuzinkowe, wysokiej jakości produkty. Wiele osób traktuje przędzenie jako ciekawe hobby, które pozwoli wyciszyć się i poćwiczyć zdolności manualne. Oprócz krosna w tkactwie przydaje się wiele akcesoriów, pomagających w utrzymaniu porządku w miejscu pracy oraz w przygotowaniu przędzy do użycia. Sprawdź, na jakie warto zwrócić uwagę!
 

Na początek – organizacja

Każdy powinien zaopatrzyć się w materiały dobrej jakości. Przędze najlepiej przechowywać w pudełkach, koszach albo na półkach, tak by był do nich łatwy dostęp i jednocześnie nie kurzyły się podczas przerw w pracach. Aby uniknąć ich plątania, możesz nawinąć je na cewki – ręcznie lub z pomocą elektrycznej nawijarki. Warto zaopatrzyć się także w czółenka tkackie (https://www.weavinggallery.com/pl/akcesoria-tkackie/112-czolenko-tkackie-plaskie.html). Listwa dostępna jest w wielu rozmiarach i może być wykonana z różnych gatunków drewna. Czółenko ułatwia przerzucanie wątku przez przesmyk.
 

Przygotuj przędze

Dobrze przygotowane nici to podstawa do rozpoczęcia pracy. Ręczne czesanie wełny oraz mieszanie różnego gatunku runa ułatwi Ci gręplarka. Do mniejszych projektów idealnie nada się ta: https://www.weavinggallery.com/pl/greplarki/51-greplarka-reczna.html. Do skręcania włókien przyda Ci się wrzeciono, które będzie doskonałym narzędziem dla początkujących. Wytwarzanie przędzy umożliwi kołowrotek, dostępny w różnych modelach. Możesz wybrać rodzaj drewna oraz design. Posłuży także, jako ciekawy element dekoracyjny w Twoim domu.
 

Jak wybrać krosno

Obowiązkowym narzędziem potrzebnym w tkactwie jest krosno. Tkanina powstaje z splotu nitek w odpowiednim układzie. Technik jest sporo. Przy wyborze krosna kieruj się przede wszystkim swoim poziomem zaawansowania. Do warsztatów tkackich zdecydowanie lepiej sprawdzą się 16- lub 32-nicielnicowe krosna podłogowe, które zapewnią łatwe tkanie. Nieograniczone kombinacje nicielnic zapewnią elektroniczne systemy sterowania. Początkującym osobom poleca się mniejsze krosna. Jeśli nie masz miejsca na tradycyjne narzędzie, możesz postawić na mniejszą wersje do umieszczenia na stole. Szeroką ofertę znajdziesz tutaj: https://www.weavinggallery.com/. Z pomocą odpowiednich narzędzi możesz zacząć produkcję tkaniny.

Tkactwo to rzemiosło z wielowiekową tradycją. Warto ją kultywować, czy to w warsztatach czy w domowym zaciszu. To wspaniałe hobby, dzięki któremu możesz tworzyć swoje własne dzieła sztuki. Ucz się nowych technik i ciesz się efektami. Być może w przyszłości rękodzieł stanie się źródłem Twojego zarobku.

 

NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość