Przez Internet straciła 2 tysiące złotych

Wydarzenia

Przez Internet straciła 2 tysiące złotych

01.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszkanka naszego powiatu straciła ponad 2 tys. zł podczas internetowej transakcji. Kobieta sprzedała na portalu aukcyjnym telefon, jednak nie otrzymała pieniędzy za wysłany towar. Oszustwo zgłosiła policji.
Zgłaszająca kilkanaście dni wcześniej za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych sprzedała telefon komórkowy o wartości ponad 2 tys. zł. Przed wysłaniem towaru poprosiła kupującego o potwierdzenie wykonanego przelewu. Kiedy otrzymała potwierdzenie, wysłała telefon na adres kupującego. Minęły prawie 2 tygodnie, a na konto sprzedającej nie wpłynęły pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że kupujący już z zamiarem oszustwa zlecił dyspozycję do banku, a zaraz potem ją wycofał. W ten sposób kobieta stała się ofiarą przestępstwa.
Zakupy w sieci to bardzo popularna, wygodna i często tańsza opcja niż w sklepie stacjonarnym. Policja apeluje jednak o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufanie podczas dokonywania internetowych transakcji. Warto poczekać, aż pieniądze pojawią się na naszym koncie albo skorzystać z usługi płatność przy odbiorze. Kupującym policja radzi korzystać ze sprawdzonych portali, czytać opinie o sprzedającym i nie dać się nabrać na zaniżone ceny oferowanych towarów.
SPECTRUM 2022
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość