Przez Internet straciła 2 tysiące złotych

Wydarzenia

Przez Internet straciła 2 tysiące złotych

01.10.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Mieszkanka naszego powiatu straciła ponad 2 tys. zł podczas internetowej transakcji. Kobieta sprzedała na portalu aukcyjnym telefon, jednak nie otrzymała pieniędzy za wysłany towar. Oszustwo zgłosiła policji.
Zgłaszająca kilkanaście dni wcześniej za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych sprzedała telefon komórkowy o wartości ponad 2 tys. zł. Przed wysłaniem towaru poprosiła kupującego o potwierdzenie wykonanego przelewu. Kiedy otrzymała potwierdzenie, wysłała telefon na adres kupującego. Minęły prawie 2 tygodnie, a na konto sprzedającej nie wpłynęły pieniądze. Wszystko wskazuje na to, że kupujący już z zamiarem oszustwa zlecił dyspozycję do banku, a zaraz potem ją wycofał. W ten sposób kobieta stała się ofiarą przestępstwa.
Zakupy w sieci to bardzo popularna, wygodna i często tańsza opcja niż w sklepie stacjonarnym. Policja apeluje jednak o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufanie podczas dokonywania internetowych transakcji. Warto poczekać, aż pieniądze pojawią się na naszym koncie albo skorzystać z usługi płatność przy odbiorze. Kupującym policja radzi korzystać ze sprawdzonych portali, czytać opinie o sprzedającym i nie dać się nabrać na zaniżone ceny oferowanych towarów.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Warsztat samochodowy Warszawa - znajdź warsztat w stolicy

Warsztat samochodowy Warszawa - znajdź warsztat w stolicy

Znalezienie rzetelnego mechanika w Warszawie może być prostsze, jeśli wiesz, gdzie szukać. Możesz przeszukać wyszukiwarkę lub poprosić znajomych o rekomendacje. Alternatywnie, istnieje platforma Motointegrator.com, która gromadzi ponad 400 warsztatów samochodowych w Warszawie w jednym miejscu. To także dobre rozwiązanie dla mieszkańców przedmieść, ponieważ można znaleźć mechaników blisko swojej lokalizacji, unikając konieczności podróżowania do centrum miasta.
zobacz więcej
W Szkole Podstawowej nr 4 pierwszy dzwonek zabrzmiał 40 lat temu (FOTO)

W Szkole Podstawowej nr 4 pierwszy dzwonek zabrzmiał 40 lat temu (FOTO)

Pełne wzruszeń było tegoroczne gminne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Odbyło się 4 września w Szkole Podstawowej nr 4 im. Obrońców Westerplatte, która świętowała też swoje 40. urodziny.
zobacz więcej
I zawsze zwycięstwo musiało ich być...

I zawsze zwycięstwo musiało ich być...

W imieniu Stowarzyszeniu WEST, Fundacji im. Hieronima Dekutowskiego – Zapory, a także wszystkich instytucji i organizacji, które wsparły ten projekt – Fundacji PZU, Instytutu Pamięci Narodowej, Okręgu Warszawa-Wschód Światowego Związku Żołnierzy AK, Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”,  oraz Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w wyjątkowym, otwartym wydarzeniu, przygotowanym z okazji  105. rocznicy urodzin „Zapory” oraz 80. rocznicy zrzutu do okupowanej Polski, w okolicach Wyszkowa.
zobacz więcej
Rotula do Szkła - Estetyczne i Funkcjonalne Rozwiązania w Architekturze

Rotula do Szkła - Estetyczne i Funkcjonalne Rozwiązania w Architekturze

Rotula do szkła to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie stosowane w architekturze, które umożliwia montaż i stabilizację szklanych konstrukcji. Te specjalne elementy są nie tylko funkcjonalne, ale także dodają estetyki projektom, które dążą do stworzenia przestronnych i nowoczesnych przestrzeni.
zobacz więcej