Przewoził kokainę wartości 140 tys. zł

Wydarzenia

Przewoził kokainę wartości 140 tys. zł

01.02.2021
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Mężczyzn przewożących kokainę wartości blisko 140 tys. zł wyszkowscy policjanci zatrzymali na trasie S-8. Narkotyki znajdowały się w… samochodowej apteczce.
 
Z ustaleń kryminalnych zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wynikało, że narkotyki przewożone są samochodem kia. Na trasie S8 w rejonie węzła Mostówka auto do kontroli zatrzymali policjanci grupy SPEED. Podczas dokładnego sprawdzenia pojazdu w apteczce przewożonej w bagażniku funkcjonariusze znaleźli kokainę o czarnorynkowej wartości prawie 140 tys. zł.
Kierowca i pasażer samochodu zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu posiadania znacznej ilości narkotyków kierowcy, 31-letniemy mieszkańcowi Suwałk. Sąd Rejonowy w Wyszkowie przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i wydał decyzję o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym. Zatrzymanemu grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ będzie odpowiadał w warunkach recydywy.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość