„Przeprowadzali” kradzione samochody

Wydarzenia

„Przeprowadzali” kradzione samochody

29.11.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Dwóch mężczyzn, którzy „przeprowadzali” auta kradzione w Niemczech, wpadli na terenie gminy Zabrodzie. Policjanci z tamtejszego posterunku odzyskali dwie mazdy o łącznej wartości około 140 tys. zł.
W poniedziałek 27 listopada wieczorem policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę mazdy. Mężczyzna zaczął uciekać, lekceważąc sygnały świetlne i dźwiękowe. Został zatrzymany po kilkukilometrowym pościgu. Okazało się, że samochód, za którego kierownicą siedział 21-latek został skradziony na terenie Niemiec.
Podobna sytuacja miała miejsce cztery dni wcześniej na terenie tej samej gminy. Policjanci zatrzymali 19-latka kierującego mazdą pochodzącą z kradzieży również w Niemczech.
Obaj podejrzewani, mieszkańcy powiatu wołomińskiego, trafili do policyjnego aresztu. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w całej Polsce w szkołach i przedszkolach zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Tak było też w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Wspólne wykonanie czterech zwrotek hymnu w obecności sztandaru szkoły rozpoczęło uroczystą akademię, która przypomniała burzliwe 100 lat niepodległości poprzez śpiew. – Dziś chcemy, żeby te pieśni były ciągle żywe w naszych sercach i pamięci. Z tego powodu pragniemy świętować rocznicę niepodległości właśnie w ten sposób – poprzez śpiew. Chcemy, aby nasze wspólne śpiewanie dziś, tutaj, na tej sali, było hołdem, jaki złożymy tym, którzy w wielkim trudzie wywalczyli nam wymarzoną niepodległość – podkreślili uczniowie.
zobacz więcej
Historycznie i świątecznie (foto)

Historycznie i świątecznie (foto)

Spotkanie wielkanocne słuchaczy Wyszkowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ich gości, które odbyło się w WOK „Hutnik” 17 kwietnia, poprzedził wykład Piotra Płochockiego „Historia Wyszkowa i okolic”.
zobacz więcej
Wieczór z baśniami Andersena (foto)

Wieczór z baśniami Andersena (foto)

Już po raz kolejny Biblioteka Miejska zaprosiła najmłodszych czytelników na wieczorne spotkanie poświęcone Hansowi Christianowi Andersenenowi, którego baśnie i życie fascynują małych i dużych.
zobacz więcej
Od środy kolejne ograniczenia na węźle w Turzynie

Od środy kolejne ograniczenia na węźle w Turzynie

Od środy 7 listopada, po godz. 14 wykonawca trasy S-8 zamierza wprowadzić kolejne utrudnienia na węźle w Turzynie. Nie tylko nie będzie można zjechać do Wyszkowa jadąc od strony Warszawy, ale też wyjechać z Wyszkowa w kierunku Białegostoku. Najlepiej korzystać z węzła w Skuszewie.
zobacz więcej