Wydarzenia

1 / 4

Przejazd bez dróżnika (foto)

13.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
PKP PLK rozpoczęły modernizację torów kolejowych na odcinku Mostówka – Wyszków. Konsekwencją prac są 10-godzinne zamknięcia trasy i komunikacja zastępcza. W listopadzie przebudowane będą przejazdy, z tego na ul. Pułtuskiej zniknie budka dróżnika.
Jak informuje Zakład Linii Kolejowych w Siedlcach, prace polegają m.in. na oczyszczeniu torów i wymianie popękanych szyn. Po ich zakończeniu pociągi będą mogły jeździć o 10 km/h szybciej, czyli maksymalnie 80 km/h.
Zaplanowano, że roboty zakończą się w drugiej połowie października, do tego czasu w godz. 8 – 18 będzie kursowała komunikacja zastępcza. 
Z kolei w listopadzie, jak już informowaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, remontowane będą przejazdy kolejowe. Wstępnie ustalono, że przejazd na ul. 3 Maja zostanie zamknięty na dwa dni, 5 i 6 listopada, a więc w weekend, kiedy ruch samochodów jest zdecydowanie mniejszy. Co ważne, w innym terminie, ale również w listopadzie i również na dwa dni, zamknięty zostanie przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. Modernizacja będzie polegała m.in. na montażu monitoringu i likwidacji budki dróżnika. Przejazd nadal będzie miał kategorię A, ale będzie sterowany automatycznie z nastawni, przez dyżurnego ruchu. Dyrekcja PLK w Siedlcach zapewnia, że nie ma obaw o stan bezpieczeństwa.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość