Przegląd filmowy

Wydarzenia

Przegląd filmowy

13.02.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Produkcje nagrodzone na 12. Grand Off, festiwalu filmów niezależnych będzie można obejrzeć w Hutniku 16 marca, godz. 18. Wstęp bezpłatny.
W kategorii filmów polskich wygrała etiuda "Mleko" w reż. Urszuli Morgi: "Ewa jedzie z córką do domu nad jeziorem. Mają przygotować młodzieżową imprezę z okazji 18. urodzin córki. Julka bez zapowiedzi zabiera ze sobą chłopaka. Matka wyraźnie nie akceptuje jego obecności, chce się go pozbyć. Im bardziej próbuje to zrobić, tym bardziej odkrywa, że największą walkę będzie musiała stoczyć z samą sobą."
W kategorii filmów dokumentalnych nagrodzony został Tomasz Wiśniewski za film "Abramek wrócił sam".
Poza tym nagrody otrzymały produkcje: duńska (scenariusz), izraelska (reżyseria, najlepszy film fabularny), irlandzka (zdjęcia, montaż), niemiecka (scenografia, rola męska), szwedzka (rola kobieca) i rosyjska (najlepszy film animowany).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Historyczna chwila: utworzenie Muzeum Cypriana Norwida (FOTO)

Historyczna chwila: utworzenie Muzeum Cypriana Norwida (FOTO)

To historyczna chwila – mówili uczestnicy uroczystości, która odbyła się 25 sierpnia 2021 r. w pałacu w Dębinkach, w miejscu, gdzie młode lata spędził wybitny artysta Cyprian Norwid. Radni Powiatu Wyszkowskiego i radni Gminy Zabrodzie jednomyślnie podjęli uchwały w sprawie utworzenia i prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury Muzeum Cypriana Norwida w Dębinkach. - Dzisiejszy dzień jest ukoronowaniem 11 lat starań – mówił Jacenty Matysiak, prezes Fundacji Museion Norwid.
zobacz więcej
Dziękujemy za piękno Jego życia (foto)

Dziękujemy za piękno Jego życia (foto)

Przyjaciele, nauczyciele, uczniowie, współpracownicy i mieszkańcy Wyszkowa pożegnali Ryszarda Marciniaka, nauczyciela matematyki, wieloletniego dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wyszkowie, dyrektora szkół Towarzystwa Wiedzy Powszechnej, radnego gminnego i miejskiego. Pogrzeb odbył się w poniedziałek 14 stycznia. Zmarły został pochowany na cmentarzu parafialnym na Nadgórzu.
zobacz więcej
To będzie pierwszy mistrz świata z Wyszkowa (foto)

To będzie pierwszy mistrz świata z Wyszkowa (foto)

Mateusz Tryc jest bohaterem reportażu przygotowywanego wspólnie przez Nowego Wyszkowiaka i Studio RG. Lwią część nagrań mamy już za sobą.
zobacz więcej
Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Gdzie spoczywa Hubal? (foto)

Jak sensacyjnej opowieści detektywistycznej słuchało się opowiadania Dariusza Szymanowskiego o poszukiwaniach miejsca spoczynku mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal, zastrzelonego przez Niemców 30 kwietnia 1940 r. Logiczny wywód przeprowadzony przez prelegenta każe przypuszczać, że jest to cmentarz w Inowłodzu. Spotkanie z autorem świeżo wydanej książki „Gdzie spoczywa Hubal?” odbyło się 5 października w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. 
zobacz więcej