Przedwyborcza debata kandydatów do sejmu, część II (wideo)

Wydarzenia

Przedwyborcza debata kandydatów do sejmu, część II (wideo)

01.10.2019
autor:
Zachęcamy do obejrzenia drugiej części przedwyborczej debaty kandydatów z naszego powiatu do Sejmu RP. Kandydaci prezentowali swojego poglądy, odpowiadając na wylosowane pytania od redakcji.
 
Do tej rundy przygotowaliśmy 12 pytań. Kandydaci wylosowali następujące:
 
Rząd a samorząd. Czy Pani/Pana zdaniem powinno się oddać większą władzę samorządom, poszerzać ich kompetencje? Opowiada się Pani/Pan za centralizacją czy decentralizacją państwa?
Polacy od lat narzekają na długie kolejki do lekarzy. Jakie rozwiązania wg Pani/Pana będą skuteczne: wzrost nakładów na służbę zdrowia i wynagrodzeń dla lekarzy, wzrost składki, możliwość dopłacania do usług świadczonych w państwowych zakładach służby zdrowia? Inne?
Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zmian w ordynacji wyborczej: wprowadzeniem jednomandatowych okręgów w wyborach do sejmu i ograniczeniem kadencyjności posłów?
Jaki jest Pani/Pana stosunek do integracji europejskiej? Powinno się ją pogłębiać czy ograniczać? Czy Polska powinna zmierzać w kierunku strefy euro?
Czy polityka energetyczna państwa zabezpiecza Polaków przed wzrostem cen energii? Czy Polska powinna zrezygnować z węgla jako głównego źródła energetycznego na rzecz innych rozwiązań, na przykład budowy elektrowni jądrowych?
Jakie pomysły na poprawienie sytuacji osób starszych uznaje Pani/Pan za najrozsądniejsze?
System podatkowy w Polsce jest ciągle zmieniany, a do tego skomplikowany i przez to niezrozumiały dla przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Na jakie zmiany możemy liczyć jako obywatele i przedsiębiorcy, jeśli Pani/Pana ugrupowanie wygra wybory?
 
Przypomnijmy, że zaproszenie do udziału w debacie przyjęli:
z KW Polskie Stronnictwo Ludowe: Stanisław Jastrzębski i Bartłomiej Bodio
z KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Roman Składanowski, Bartłomiej Bryk i Beata Jończyk
z KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni: Maciej Wójcik
z KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy: Adam Bodzan
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość