Przed nami koncert muzyków legendarnego Breakoutu

Wydarzenia

Przed nami koncert muzyków legendarnego Breakoutu

15.11.2023
autor: Organizatorzy
OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa - muzycy legendarnego Breakoutu, w ramach trasy koncertowej „OLD BREAKOUT - 80a”, uświetniającej 80. rocznicę urodzin Tadeusza NALEPY oraz 80. urodziny Tadeusza TRZCIŃSKIEGO, wystąpią w sobotę 18 listopada w WOK Hutnik.
 
OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.


 
W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy (obaj na zdjęciu powyżej), kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album „Blues Breakout”, nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński - harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: „Mira”, „Karate” i „Ogień”, aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali (m.in. Sopot, Jazz Jamboree czy kilkukrotnie Jarocin) i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.
W roku 1978 do zespołu Breakout dołącza gitarzysta basowy - Maciej Bogusław Kubicki. Gra w zespole do jego zamknięcia, w 1982 roku. Uczestniczy w kilku zagranicznych turnee, w tym w kilkumiesięcznych trasach koncertowych po Związku Radzieckim. Nagrywa też w ramach Breakoutu „To mój blues”, ale płyta ukazuje się dopiero w 1988 roku sygnowana już nazwiskiem Tadeusza Nalepy. W kolejnych latach Kubicki współpracuje także m.in. z Izą Trojanowską, Ireną Jarocką, Feliksem Andrzejczakiem, Jankiem Borysewiczem czy Markiem Surzynem, aby od 2018 roku ponownie cieszyć swoją basówką publiczność Breakoutu w zespole Old Breakout.
W 2013 roku, przy okazji Festiwalu „Lep na Bluesa”, dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce i kilku krajach Europy.
W 2018 roku nagrywają także płytę Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska. W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.
Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia, aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak, jak w 88 roku, Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno”, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem). Płyta „80a” jest dostępna dla fanów po koncertach.


 
OLD BREAKOUT, z wyjątkową dbałością o każdy dźwięk, wirtuozersko wykonuje największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.
W składzie: Tadeusz Trzciński (Breakout) - harmonijka ustna Maciej Bogusław Kubicki (Breakout) - gitara basowa Marcin Kołdra - wokal, gitara, Sławek Burakowski - gitara, Łukasz Biliński - perkusja.
 
Koncert w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 18.
Bilety w cenach: 79 zł - przedsprzedaż, 100 zł - w dniu koncertu do kupienia:
  • on-line: kupbilecik.pl
  • kasa WOK Hutnik
  • salony muzyczne Riff i Księgarnie PWN w całej Polsce
Eurodock - maj 2024
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość