Przed nami koncert muzyków legendarnego Breakoutu

Wydarzenia

Przed nami koncert muzyków legendarnego Breakoutu

15.11.2023
autor: Organizatorzy
OLD BREAKOUT - Tribute to Nalepa - muzycy legendarnego Breakoutu, w ramach trasy koncertowej „OLD BREAKOUT - 80a”, uświetniającej 80. rocznicę urodzin Tadeusza NALEPY oraz 80. urodziny Tadeusza TRZCIŃSKIEGO, wystąpią w sobotę 18 listopada w WOK Hutnik.
 
OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.


 
W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy (obaj na zdjęciu powyżej), kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album „Blues Breakout”, nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński - harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: „Mira”, „Karate” i „Ogień”, aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali (m.in. Sopot, Jazz Jamboree czy kilkukrotnie Jarocin) i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.
W roku 1978 do zespołu Breakout dołącza gitarzysta basowy - Maciej Bogusław Kubicki. Gra w zespole do jego zamknięcia, w 1982 roku. Uczestniczy w kilku zagranicznych turnee, w tym w kilkumiesięcznych trasach koncertowych po Związku Radzieckim. Nagrywa też w ramach Breakoutu „To mój blues”, ale płyta ukazuje się dopiero w 1988 roku sygnowana już nazwiskiem Tadeusza Nalepy. W kolejnych latach Kubicki współpracuje także m.in. z Izą Trojanowską, Ireną Jarocką, Feliksem Andrzejczakiem, Jankiem Borysewiczem czy Markiem Surzynem, aby od 2018 roku ponownie cieszyć swoją basówką publiczność Breakoutu w zespole Old Breakout.
W 2013 roku, przy okazji Festiwalu „Lep na Bluesa”, dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce i kilku krajach Europy.
W 2018 roku nagrywają także płytę Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska. W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.
Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia, aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak, jak w 88 roku, Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album „Numero Uno”, tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem). Płyta „80a” jest dostępna dla fanów po koncertach.


 
OLD BREAKOUT, z wyjątkową dbałością o każdy dźwięk, wirtuozersko wykonuje największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80.
W składzie: Tadeusz Trzciński (Breakout) - harmonijka ustna Maciej Bogusław Kubicki (Breakout) - gitara basowa Marcin Kołdra - wokal, gitara, Sławek Burakowski - gitara, Łukasz Biliński - perkusja.
 
Koncert w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 18.
Bilety w cenach: 79 zł - przedsprzedaż, 100 zł - w dniu koncertu do kupienia:
  • on-line: kupbilecik.pl
  • kasa WOK Hutnik
  • salony muzyczne Riff i Księgarnie PWN w całej Polsce
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wystawa Modułowej Makiety Kolejowej (FOTO)

Wystawa Modułowej Makiety Kolejowej (FOTO)

Ponad 200 m makiety kolejowej, na niej 1000 wagonów i 50 lokomotyw. Pendolino mijają się z przedwojennymi parowozami. Wystawa Modułowej Makiety Kolejowej, którą można oglądać w hali WOSiR robi wrażenie na licznych odwiedzających, od dzieciaki po seniorów.
zobacz więcej
Studniówka maturzystów CEZiU "Kopernik" (FOTO)

Studniówka maturzystów CEZiU "Kopernik" (FOTO)

Już tylko symboliczne sto dni dzieli nas od egzaminów maturalnych. Dzisiaj jest ten jedyny dzień, kiedy możemy o tym nie myśleć i poświęcić się zabawie – cieszyli się maturzyści Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”, których bal studniówkowy odbył się 3 lutego w sali bankietowej „Sylwia”.
zobacz więcej
Najlepsze seriale na Amazon Prime Video.

Najlepsze seriale na Amazon Prime Video.

Amazon Prime Video to popularna platforma streamingowa, która oferuje bogaty wybór filmów i seriali. Wśród szerokiej gamy dostępnych produkcji znajdują się niezwykłe seriale, które mogą zainteresować każdego miłośnika dobrego kina. W tym artykule przyjrzymy się niektórym z najlepszych seriali dostępnych na Amazon Prime Video.
zobacz więcej
Jak sprawdzić samochód po numerze VIN?

Jak sprawdzić samochód po numerze VIN?

Numer VIN, czyli Vehicle Identification Number to numer identyfikacyjny pojazdu nadany i umieszczony przez producenta. Współcześnie składa się on z 17 znaków – cyfr i liter z wyłączeniem liter I, O oraz Q. Jest to światowy standard w dziedzinie motoryzacji, który pozwala kierowcy pozyskać wiele bezcennych informacji – zwłaszcza na etapie zakupu samochodu. Dlaczego ważne jest sprawdzanie auta po VINie przed zakupem? Co możemy się z niego dowiedzieć?
zobacz więcej