Protest rolników na drodze ekspresowej. Policja wydała komunikat

Wydarzenia

Protest rolników na drodze ekspresowej. Policja wydała komunikat

19.03.2024
autor: sierż. szt. Ilona Puścian
W środę, 20 marca mieszkańcy powiatu wyszkowskiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras. Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Utrudnienia potrwają od godzin porannych do popołudnia.
 
Wyszkowscy policjanci informują, że w środę 20 marca odbędzie się planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na znaczące utrudnienia w ruchu pojazdów. Działania środowisk rolniczych zaplanowane są w godzinach od 7.00 do 19.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.
Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 7:00 i rozpocznie się w miejscowości Skuszew. Następnie ciągniki i pojazdy towarzyszące przejadą na trasę S8 na wysokości węzła z drogą nr 62, gdzie nastąpi blokada ruchu w kierunku Białegostoku i Warszawy z pozostawieniem tzw. korytarza bezpieczeństwa, który będzie udostępniony karetkom pogotowia, straży pożarnej i innym pojazdom uprzywilejowanym. Utrudnienia w ruchu przewidziane są również na węźle z drogą nr 62 w kierunku Wyszkowa.
Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo kierujących i protestujących. Należy bezwzględnie stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym, którzy będą wskazywać drogi objazdu. W dniu wydarzenia należy zaplanować sobie alternatywne drogi dojazdu do wyznaczonego celu i korzystanie z aplikacji wskazujących natężenie ruchu.
sierż. szt. Ilona Puścian
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość