Projekt Park (FOTO)

Wydarzenia

Projekt Park (FOTO)

16.09.2021
autor: Elżbieta Borzymek
15 września park miejski od rana tętnił życiem. Przy pomniku Cypriana Norwida odbywał się plener malarski. W tym samym czasie na boisku toczył się turniej koszykówki ulicznej. W plenerowej siłowni ćwiczyły seniorki, a na murawie przedszkolaki zumbę kids. Park prezentował się wspaniale w pełnym słońcu i wczesnojesiennej szacie. Partnerzy projektu, którego celem jest dalsza rewitalizacja parku, podpisali deklarację współpracy. Na realizację tego projektu gmina pozyskała prawie 800 tys. zł.
 
– Jesteśmy w parku, który wskazywany jest jako ulubione miejsce w Wyszkowie – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski – miejsce sentymentalne, miejsce pierwszych randek czy spacerów. Dodał, że park ma też działać edukacyjnie. 
Gmina stara się, by był zadbany. Od lat pozyskuje środki na jego rewitalizację. Uporządkowana już została zieleń, drzewa, nasadzenia, odnawiane są nawierzchnie alejek. W planach są kolejne inicjatywy, by park w jak największym stopniu spełniał oczekiwania mieszkańców. 
W realizacji II etapu projektu gminę będą wspierać partnerzy. Deklarację współpracy z gminą podpisali: burmistrz Grzegorz Nowosielski, prezes wyszkowskiej filii Ardagh Group Jerzy Żołyniak, wiceprezes Quad Europe Tomasz Kędziora i Elżbieta Borzymek – z zarządu Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO im. C.K. Norwida. 
– Mając takich partnerów, jestem przekonany, że wkrótce będziemy się cieszyli nowymi atrakcjami w naszym historycznym, ale ciągle nowoczesnym parku – zauważył burmistrz.
Każdy z partnerów podjął się konkretnego zadania. 
Murek w parku, gdzie przed laty znajdowała się tablica z informacjami z wyszkowskich zakładów pracy, ma zagospodarować Quad (opracować graficznie materiały, które wykorzystane będą na tej tablicy i w infokiosku). – Pomyśleliśmy, że to będzie dobre miejsce, żeby przybliżyć naszym mieszkańcom historię gospodarczego Wyszkowa – wyjaśniła Żaneta Kozek, naczelnik wydziału rozwoju w urzędzie miejskim, odpowiedzialna za projekt. 
Huta szkła podjęła się przygotowania instalacji w formie małej architektury nawiązującej do szkła. – Będziemy mogli tutaj za pomocą szkła opowiedzieć historię naszej huty, a znajdujemy się w przededniu naszych 115. urodzin – przypomniała Renata Szwarc, specjalista ds. kreowania wizerunku.
Quad, który w Wyszkowie jest od 15 lat, poszerza swoją działalność. Nie chce być kojarzony jedynie z drukowaniem, lecz dostarczać klientom dodatkowe możliwości w postaci projektowania czy projektów marketingowych. – Staramy się tworzyć nowe wzory, by móc nasze zasoby techniczne jak najlepiej wykorzystać – wyjaśnił Tomasz Kędziora.
Konferencja odbywała się przy ławeczce Różyckiego, która powstała w I etapie projektu. –W II etapie ma być wykonany odlew z brązu gimnazjum koedukacyjnego, które znajdowało się w parku. – Tutaj w pobliżu ten odlew będzie usytuowany – poinformowała Żaneta Kozek.
– Warto uwiecznić to gimnazjum – podkreśliła Elżbieta Borzymek – bo ono było sercem miasta. Do zadań stowarzyszenia należy udostępnienie makiety gimnazjum wraz z jej projektem graficznym oraz zdjęć i materiałów informacyjnych dotyczących tego budynku. 
– Dodatkowym elementem będzie stworzenie tego budynku w wirtualnej rzeczywistości. Chcemy zrobić projekt komputerowy, żeby przy pomocy aplikacji można było zobaczyć, jak ten budynek wyglądał – uzupełniła Żaneta Kozak. – Chcemy go przenieść do wirtualnej rzeczywistości 
Podczas spaceru po parku pokazała, gdzie planuje się usytuowanie tężni solankowej, instalacji szklanej i gdzie jest historyczny murek.   
Wartość całego zadania to ponad 1 mln zł, w tym blisko 800 tys. zł dofinansowania.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość